Yeni Ustalar belgelerini aldı

5
* T.C. Kırklareli Valiliği tarafından hazırlanan program kapsamında 11 Mayıs 2015 Pazartesi günü saat 09.00’da Vilayet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı önünde düzenlenen çelenk töreni ile başlayan “Ahilik Haftası” etkinlikleri devam ediyor. 
HABER MERKEZİ 
11-17 Mayıs tarihleri arasında çeşitli etkinlikleri ile kutlanmakta olan “Ahilik Haftası” Etkinlikleri kapsamında 12 Mayıs 2015 Salı günü saat 10.00’da Kırklareli Üniversitesi Kültür Merkezi Alt Salonu’nda bir program düzenlendi. Programa; Kırklareli Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Gider, Kırklareli İl Kırklareli Esnaf ve Sanatkarlar Birliği Odası Başkanı Ali Fuat Şeker, Kırklareli Esnaf ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Hasan Kiraz, Çıraklık Eğitim Merkezi Müdür ve Öğretmenleri Kamu Kurum ve Kuruluş temsilcileri ve öğrenciler katıldı.
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan Program, Kırklareli Kent Konseyi Korosu’nun konseri ile devam etti. Seslendirdikleri birbirinden güzel şarkılarla izleyenlere keyifli dakikalar yaşatan Kırklareli Kent Konseyi Korosu, konserin ardından ayakta alkışlandı. Konserin ardından “Ahilik konulu seminer verildi. Kırklareli Üniversitesi (KLÜ)Fen Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Raşit Gündoğdu tarafından verilen konferans programa katılanlar tarafından ilgiyle dinlendi. 
* Ustalar belgelerini aldı. 
Kırklareli Üniversitesi Kültür Merkezi alt salonunda düzenlenen programda yeni ustalara, Ustalık Belgeleri verildi. Kırklareli Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Gider, Kırklareli Esnaf ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Hasan Kiraz, yeni ustalar Berkay Yavuz, İsmail Tangün, Esra Öztürk, Hüseyin Gün, Erdem Namdar, Uğur Yavuz’a Ustalık Belgeleri’ni vererek iş hayatlarında başarılar diledi. 
* Etkinlikler bugünde devam edecek
11-17 Mayıs tarihleri arasında çeşitli etkinlikleri ile kutlanacak olan “Ahilik Haftası” Etkinlikleri bugünde devan edecek.  Bugün saat 14.00da Kırklareli Merkez Huzurevi ziyareti gerçekleştirilecek. Ziyarette Huzurevi sakinlerine yemek düzenlenecek.
14 Mayıs Perşembe günü saat 14.00’da Kırklareli Üniversitesi Rektörlüğü Tiyatro Salonunda Öğrenci Tiyatro Grubu tarafından oyun sunulacak.
15 Mayıs Cuma günü saat 11.00da Arasta Esnafı ziyaret edilecek. Saat 12.30’da Ahmet Cevdet Paşa Camii’nde Mevlid-i Şerif okutulacak. Mevlidin ardından Ahmet Cevdet Paşa Camii karşısı Paşa Kafe’de saat 13.30’da Kırklareli Belediye Başkanlığı tarafından katılımcılara Esnaf Pilavı ve Helva ikramı yapılacak.   
16-17 Mayıs Cumartesi ve Pazar günlerinde ise Halk Eğitim Merkezi Ahilik Haftası Sergisi açık olacak. (Kadir Sinici) 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here