Yeni Müftümüz Hıdır Bayrak’ı ziyaret ettik

7
Trakya’da Yeşilyurt Gazetesi olarak görevine yeni başlayan Kırklareli İl Müftüsü Hıdır Bayrak’a “hayırlısı olsun” ziyaretinde bulunduk.
HABER MERKEZİ
Trakya’da Yeşilyurt Gazetesi olarak görevine yeni başlayan Kırklareli İl Müftüsü Hıdır Bayrak’a 5 Temmuz 2011 Salı günü “hayırlısı olsun” ziyaretinde bulunduk.
Trakya’da Yeşilyurt Gazetesi Genel Koordinatörü Yasin Şendir, Yazı İşleri Müdürü Merve Cankurt Haber Muhabirleri Murat Cankurt ve Caner Savak, 30 Haziran 2011 tarihinde ilimizde göreve başlayan Kırklareli İl Müftüsü Hıdır Bayrak’ı makamında ziyaret etti.
Yapılan ziyarette Genel Koordinatör Yasin Şendir, Kırklareli İl Müftüsü Hıdır Bayrak’a Trakya’da Yeşilyurt Gazetesi, Babaeski Gündem Gazetesi ve Malkara Yeni Emek Gazeteleri hakkında bilgiler vererek, gazetelerimizin Trakya Bölgesi’ni kapsayan haberler ile okuyucuya ulaştığını belirtti.
Müftü Bayrak’ta Kırklareli il müftülüğüne başladığı ilk günlerde Trakya’da Yeşilyurt Gazetesi ekibi olarak kendisine yapılan ziyaret, kendisine gösterilen nezaketin kendisini fevkalade mütehassis ettiğini belirterek, yapılan ziyaret için teşekkür etti.
Müftü Bayrak; “Basın önemlidir, basın, halkımızın ve insanlarımızın gözü ve kulağı oluyor. Kırklareli’de yaşanan bir olayı mahalli basınımız olarak ilk sizler haberleştiriyorsunuz.” diyerek, basın hakkındaki görüşlerini aktardı. 
*“Kırklareli’ni gayet sıcak buldum”
Yapılan ziyarette açıklamada bulunan İl Müftüsü Hıdır Bayrak şunları söyledi;
“Bölge olarak Kırklareli ilini biliyorum. Kendi ilim Çanakkale olması nedeni ile aynı bölgenin ilinde doğmuş birisi olarak yabancı bir ilde değilim. Geldiğim ilk günden itibaren Kırklareli’ni gayet sıcak buldum. İnsanları güler yüzlü, tatlı dilli, sevecen ve sıcakkanlı, bundan sonraki yapacağımız hizmetlerde Kırklarelili kardeşlerimizin destekleri ile güzel hizmetler yapacağımıza inanıyorum.”
*“Din hizmetlerini en güzel şekilde yerine getirme arzusu içerisindeyiz”
“Müftülük bünyesindeki ekibimiz ile birlikte cami içi ve cami dışı din hizmetlerini en güzel şekilde yapma arzusu içindeyiz. Tüm personelimiz ile bir bütün olarak Kırklareli’deki din hizmetlerini inşallah en güzel şekilde yerine getirme arzusu içerisindeyiz. Halkımızın da bu konularda bizleri destekleyeceğini inanıyorum. İlk günlerimde bazı camilerimize gittim. Camilerimizde yaz kuran kursları yapılıyor. Bu kurslardaki öğrenciler ile görüştüm. Her hangi bir eksiklik söz konusu olmadığını öğrendim. Bu gibi konularda eksikliklerin yaşanmayacağını ben ümit ediyorum. İnşallah hizmetlerin daha iyisi ve güzeli olacaktır.”
*Hıdır Bayrak kimdir?
1954 yılında Çanakkale ili Bayramiç ilçesi Muratlar köyünde dünyaya geldi. İlkokulu kendi köyünde bitirdi. 1976–1977 Eğitim-Öğretim yılında İstanbul İmam-Hatip lisesinden mezun oldu. Özel hocalardan Kur’an-ı Kerim ve Arapça dersleri aldı. 1982 tarihinde İstanbul Yüksek İslam Enstitüsü Tefsir-Hadis bölümünden mezun oldu. 1985 yılında vatani görevini Asteğmen olarak tamamladı. 1989 tarihinde Diyanet İşleri Başkanlığı İstanbul Haseki Müftüler ve Vaizler 5. Dönem İhtisas Kursunu başarıyla tamamladı. 1977 tarihinde Diyanet İşleri Başkanı teşkilatında göreve başlayan Hıdır Bayrak, çeşitli müftülüklerde, Kur’an Kursu Öğreticiliği ve İmam Hatiplik yaptıktan sonra Kayseri Sarız, Balıkesir ili Kepsut ve Bandırma İlçe Müftülükleri ile Balıkesir İl Müftü Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Bandırma İlçe Müftülüğü yaptı. 2005-2007 tarihinde Şanlıurfa İl Müftülüğü görevi yaptı. 09 Mayıs 2007 tarihinde Aydın İl Müftüsü olarak atanan Hıdır Bayrak burada 4 yıl görev yaptıktan sonra Kırklareli il Müftülüğü’ne atandı. Hıdır Bayrak 30 Haziran 2011 Perşembe günü Kırklareli İl Müftülüğü görevine başladı. Hıdır Bayrak evli ve üç çocuk babasıdır” (cs)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here