Yeni Milli Eğitim Müdürü’nden müjdeler

7
Yeni Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Korkmaz ziyaretimiz esnasında, Kırklareli adına güzel müjdeler verdi.
HABER MERKEZİ
Kırklareli İl Milli Eğitim Müdür vekili olarak yaklaşık 3 aydır görev yapmakta olan İbrahim Korkmaz’ın, asil olarak atması yapıldı.
Vekillikten asilliğe ataması yapılan Korkmaz’ı Trakya’da Yeşilyurt Gazetesi olarak, kutlamak için ziyaret ettik. Gazete Genel Koordinatörü Yasin Şendir, Reklam ve Pazarlama Sorumlusu Erdoğan Şendir ve Muhabirimiz Ufuk Ertop ziyarette hazır bulundu.
Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde müdür ve müdür vekili açısından yaklaşık 2 yıldır,  büyük sıkıntılar yaşadı.
Son olarak Aydın Yalçın eski görev yerine dönmesi için açtığı davayı kazanmasının ardından sıkıntı devam ederken, Kırklareli Müdür Yardımcılığı görevini sürdüren İbrahim Korkmaz, Müdür vekilliğine getirildi.
Yaklaşık olarak 10 gündür asil olarak görevine devam eden İbrahim Korkmaz, Kırklareli’nin eğitim yönünden güzel günler geçireceğini vurguladı.
Geçtiğimiz yıllarda yaşanan sıkıntıların en kısa zamanda çözüleceğini ifade eden Korkmaz, ziyaretimiz esnasında yaptığı konuşmasında şu konulardan bahsetti;
“Ziyaretinizden dolayı sizlere çok teşekkür ediyorum. Çok memnun olduğumu dile getirmek istiyorum. Kırklareli’nde güzel şeyler olacağına inanıyorum. Çalışmalarımızı bu doğrultuda devam ettiriyoruz. Kırklareli şuanda marka illerden bir tanesi. Ancak bizim çalışmalarımız bu marka iller arasında birinci olma doğrultusunda olacak. Eğitim-öğretimde öğrenci, veli, idareci ve öğretmenleri memnuniyeti sağlanacak şekilde dizayn ediyoruz.  Bunu yaparken de tek hedefimiz olan eğitim-öğretimde öğrenciyi merkeze alıp eğitim paydaşı olan herkesi, sivil toplum örgütleri ile birlikte bu işi başaracağız.
Bakanlığımızın hedefleri doğrultusunda çalışmalarımızı yapacağımız gibi kendimiz orijinal projeler bulup eğitime katkı yapamaya çalışacağız.
2012-2013 yılından itibaren öğrenci mağdur edilmeyecek şekilde, genel liseler Anadolu lisesine dönüştürülüyor. Vize ilçemizdeki bir ilköğretim okulumuzu taşıyıp eski yerini Ana okula dönüştüreceğiz. Gerekli incelemeler, çalışmalar yapıldı.
* Turizm Otelcilik Meslek Lisesi’nin uygulama okulu yapılacak
Turizm Otelcilik Meslek Lisemizin Ekim ayının 10’unda ihalesi yapılacak. 12 derslikli 60 yataklı uygulama okulu yapılacak. Sık sık ziyaretlerde bulunarak çalışmaları kontrol ediyorum. Şuanda Turizm Otelcilik Meslek Lisesi’nin olduğu bina Köy Hizmetlerinin eski binasıymış. En kısa zamanda bu tip sıkıntılar giderilecek.
* İki binamız eğitime başlayacak
Şuanda Kırklareli Üniversitesi’nin kullandığı müdürlüğümüze ait iki tane okulumuz var. Kırklareli Üniversitesi kuruluş aşamasında katkı olması dolayısıyla geçici olarak, tahsis edilmişti. Üniversite yeni kampüsünü bitirmesinin ardından müdürlüğümüze ait olan iki okulumuz eğitim-öğretime başlayacak.
* 200 yataklı öğrenci yurdu yapılacak
Kırklareli merkezde 200 yataklı öğrenci yurdu yapma çalışmalarımız var. Bakanlığımız ile görüşmeler yaptık ve şuanda plan-proje safhasında. Fiziki olarak bir sıkıntımız kalmayacak. 
* “Zirveye çıkmak zor ama zirvede kalmak ondan da zor”
Üniversiteye yerleştirme sınavında yüzde 54.31 ile Türkiye birincisiyiz. Zirveye çıkmak zor, zirvede kalmak ondan da zor. Ancak bizlerin iddiası zirvede kalmanın yanında yüzde oranını yükseltmektir. SBS sınavında da hedefimiz birinci olmak. Hedefimiz küçük bir hedef değildir, çok büyük bir hedefe yöneldik. Bu hedefe ulaşmak için eğitim paydaşları olarak herkesin getirecek önerilerine açığız. 
* “Fatih Projesi’nden Kırklareli’de İlk TOBB Anadolu Lisesi yararlanacak”
Fatih projesi Türkiye’de değil Dünya’da çok farklı bir uygulamadır. Bütün öğrencilere tablet bilgisayar verilerek, akıllı tahtalar ile eğitim görmeleri için yapılan projedir.
Bakanlığımız için de büyük bir proje olduğu için bir anda uygulamaya koyulamaz. En fazla 3-4 yıl içerisinde tüm okullarımız bu projeden yararlanacak. Odalar ve Borsalar Birliği Anadolu Lisesi (TOBB) hakkında bakanlığımız tarafından bizden bilgiler istendi. Kırklareli’de Fatih Projesinden yararlanacak ilk pilot okul TOBB Anadolu Lisesi’dir” dedi.
Ziyaretimiz esnasında Vize ilçesindeki eski Tekel binasının Anadolu Lisesi’ne dönüştürülmesi ve bir takım sıkıntıların yaşanmasından dolayı Vize İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile görüşerek, bina hakkında çeşitli bilgiler edinirken, diğer bir yandan Vize Anadolu Lisesi’nde öğrenim gören öğrencilerin geçici bir süre ile Vize Lisesi’ne geçeceği bilgisini aldı.
Eğitimin aksamaması yönünde gerekli çalışmalar için yapılacak programa dikkat edilmesi gerektiğini vurgulayan Korkmaz, çalışmaları yerinde takip edeceğini belirtti.
Ayrıca Korkmaz, Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün internet sitesinin yenileceğini ifade ederek; “Daha güzel ve güncel bir internet sitemiz olacak” şeklinde konuştu. (yş)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here