Yeni meclis ilk toplantılarını tamamladı

8
30 Mart 2014 Pazar günü yapılan Mahalli İdareler Seçimleri’nde çoğunluğu yeni üyelerden oluşan Kırklareli İl Genel Meclisi’nin Nisan Ayı Toplantıları tamamlandı.
HABER MERKEZİ
30 Mart 2014 Pazar günü yapılan Mahalli İdareler Seçimleri’nde çoğunluğu yeni üyelerden oluşan Kırklareli İl Genel Meclisi’nin Nisan Ayı Toplantıları tamamlandı.
Kırklareli İl Genel Meclisi Başkanı Av. Cavit Çağlayan’ın başkanlığında 9 Nisan 2014 Çarşamba günü başlayan Nisan Ayı Toplantıları’nın sonuncu birleşimi 15 Nisan 2014 Salı günü saat 10.30’da Kırklareli Valiliği Atatürk Toplantı Salonu’nda Nisan Ayı 4. Birleşimine ait tutanak özetinin okunması ile başladı.
Kırklareli ili sınırları içerisinde tüzel kişiliği kaldırılarak köye dönüştürülen Belde Belediyelerinden Sakızköy, sergen, Sinanlı, Kırıkköy ve Yenice Beldeleri’nin her türlü taşınır ve taşınmaz malları ile çeşitli bankalarda bulunan hesapları üzerindeki hacizlerin kaldırılması ve söz konusu belediyelerin borçlarından dolayı İl Özel İdaresi’nin kamu bankalarındaki her türlü banka hesaplarına haciz, ipotek ve bloke konulmaması için kamu yararı kararı verilmesi teklifi gündeme geldi. Gündeme gelen teklifi değerlendiren Meclis Üyeleri konunun ayrıntılı bir şekilde araştırılması için Plan ve Bütçe Komisyonu’na havalesine oybirliği ile karar verdiler.
Ardından Kofçaz İlçesi Meclis Üyeleri Abdullah Mutluer ile Adnan Öz’ün imzası ile verilen teklif gündeme alındı. Teklifte İlçeye bağlı Kocatarla-Devletliağaç Köyleri arasındaki 5+500 Km.’lik yolun tamamlanması istemiyle 2014 Yılı Yatırım Programı’na alınması kararlaştırıldı.
Kırklareli İl Genel Meclisi’nin 2014 Yılı Nisan Ayı Toplantıları; İl Özel İdaresi’nin 2013 yılı iş ve işlemlerine ilişkin Denetim komisyonu tarafından hazırlanan raporun İl Genel Meclisi’nin bilgisine sunulması ile sona erdi. (Savaş Eskici)      

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here