“Yeni hastanenin Belediye ile hiçbir alakası yok”

11
AK Parti Babaeski İlçe Başkanı Ali Gencal bombaladı;
HABER MERKEZİ
Dindar Seçen’in Karahalil Belediye Başkanlığı Aday Adaylığı ile Arif Recep Kılıç’ın AK Parti Babaeski İl Genel Meclis Üyeliği Aday Adaylığı açıklamalarından sonra, Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Babaeski İlçe Başkanı Ali Gencal ile AK Parti Babaeski Belediye Başkanı Aday Adayı Recep Özcan ve yerel bir gazetede yayınlanan haberleri değerlendirdiler. 
6 Aralık’ta Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın açılışını yapacağı Babaeski Devlet Hastanesi’nin, AK Parti’nin projesi olduğunu, Babaeski Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı’nın projeyi kendi projesi gibi gösterme çabalarıyla gazetelere röportaj verdiğini belirten AK Parti İlçe Başkanı Ali Gencal; “Açılacak olan hastanenin Babaeski Belediyesi ile hiçbir alakası yoktur. Herhalde Başkan Abdullah Hacı AK Parti’den Belediye Başkanlığı adaylığını açıkladı ya da AK Parti’ye gelmek istiyor. Sayın Dünya Lideri Başbakanımız 2009 yılında Kırklareli’yi ziyaret ettiğinde Babaeski’ye 2013 yılında açılacak bir hastane sözü vermişti. Hazine arazisine yapılan ve önceki AK Parti Milletvekilimiz Gökhan Sarıçam’ın, sonra da milletvekilimiz Şenol Gürşan’ın çabalarıyla devam eden hastanemiz, tamamen AK Parti İktidarı’nın projesidir. Bu hastanenin yapımında kesinlikle Babaeski Belediyesi’nin bir rolü yoktur. Onlar herhalde mahalle aralarında içkiyi fazla kaçırmışlar, ondan böyle konuşuyorlar” dedi.
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Babaeski Belediye Başkanlığı için Aday Adayı olan Ozan Yetkin Hazar’ın da gazeteye verdiği röpörtajda;  “Recep Tayyip Erdoğan Babaeski’den aday olsa seçilemez” dediğini belirten AK Parti Babaeski Belediye Başkan Aday Adayı Recep Özcan,  Ozan yetkin Hazar’ın siyasette çok yeni olduğunu, bu açıklamasını acemiliğine verdiğini, adı geçen Başbakan Recep Tayip Erdoğan’ını Dünya Ülkelerinin kabul ederek taktirle karşıladığını söyledi.
AK Parti Babaeski İlçe Başkanı Ali Gencal; “Bu kardeşimiz siyasetin içinde daha 3 günlük ama basamakları tek tek çıkmasını bilememiş. Üç üç basamakları çıkarsa bacağı kırılır. Diz kapağından sakatlanır. Dünya Lideri olan bir Başbakanımız var oyu ve %60’lara gelmiş. İlk önce bunlar kendi partileri içinde bir anlaşsınlar sonra Başbakanımıza gelsinler. Ozan Yetkin Hazar yapılan röportajında Babaeski’ye değişim geliyor demiş. Fakat Babaeski’ye değişim ancak AK Parti ile gelir.” dedi.
Başkan Gencal’a AK Parti’nin Yerel Seçimler’de şansını sorduğumuzda ise Başkan Gencal sorumuza şöyle cevap verdi; “Bekleyip göreceğiz. Seçimlerden sonra sonucu herkes görecek” dedi.
Başkan Gencal’ın ifadesinin sorumuza cevap olmadığını söylediğimizde Gencal; “Seçimden sonra herkes görecek, kimsenin beklemediği bir sonucu alacağız. Evet kazanacağız.” dedi. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here