Yeni haftayla birlikte kış sert yüzünü göstermeye başlayacak. Soğuk Hava ve Kar geliyor

15
* Kırklareli’de uzun süredir mevsim normallerin üzerinde seyreden sıcaklıklar yeni haftayla birlikte düşmeye başlayacak. Bugün ve yarın 15 derecenin üzerinde olacak sıcaklıklar Pazar günü düşüşe geçerken, yeni haftanın ilk günü olan Pazartesi günü Kar yağışı başlayacak. 
HABER MERKEZİ 
Kırklareli’de mevsim normallerinin üzerinde seyreden sıcaklıklar Pazar günün düşüşe geçecek. Geçtiğimiz hafta sonu kuvvetli fırtınanın etkili olduğu Kırklareli’de güneşin yüzünü göstermesiyle tekrardan artan sıcaklık Pazar günü düşmeye başlayacak. Yeni haftayla birlikte düşüşe geçecek sıcaklıklarla birlikte kış sert yüzünü Kırklareli’de göstermeye başlayacak. Meteoroloji Genel Müdürlüğün yaptığı son değerlendirmeye göre Kırklareli’de bugün sağanak yağış bekleniyor. En yüksek hava sıcaklığı 17 derece olurken, en düşük hava sıcaklığı 6 derece olması beklenmekte. 
* Yeni haftanın ilk günü kar var 
Hafta sonunun çok bulutlu bir hava olurken sıcaklıklar Pazar günü düşmeye başlayacak. Pazar günü en yüksek 6 derece sıcaklık beklenirken, en düşük hava sıcaklığı eksi 1 derece olacak. Yeni haftanın ilk günü olan 9 Şubat Pazartesi günü akşam saatlerinden sonra kar yağışı başlaması beklenirken hava sıcaklığı gündüz 3 dereceye kadar düşecek. Hafta boyunca kar yağışı sürerken gündüz ve gece sıcaklığı eksi değerlerde seyredecek. (Kadir Sinici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here