“Yeni binamızın temelini atacağız”

8
Türk Kızılayı’ndan muhteşem gece
* Gecenin açılış konuşmasını yapan Türk Kızılayı Kırklareli Şubesi Başkanı Ruhan Uzunlar Altıntel; “Genel Merkezimizin büyük miktar yardımlarıyla  yeni binamız için işe giriştik. Fakat karşımıza olumsuzluklar çıktı. 1 seneden fazla kiracımızı çıkarmakla uğraştık. Kiracımızda çıktı artık önümüzde bir engel kalmadı. Önümüzdeki günlerde yeni binamızın inşaatına başlayacağız. İnşallah anlımızın akıyla ve sizlerin de katkılarıyla ile binamızı yapacağız. Zaten sizler buraya katılmakla binamızın ilk tuğlalarını koymuş bulunuyorsunuz” dedi. 
HABER MERKEZİ 
Türk Kızılayı Kırklareli Şubesi tarafından Birlik ve Beraberlik Gecesi düzenlendi. 02 Mayıs 2015 Cumartesi günü Royal Bilgiç Otel’de düzenlenen gece muhteşem geçti. Birlik ve Beraberlik Gecesi’ne Kırklareli Valisi Esengül Civelek, Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet S. Kesimoğlu’nun eşi Sibel Kesimoğlu, Kırklareli Ticaret Borsası Başkanı Turhan Altıntel, AK Parti Kırklareli İl Başkanı Alper Çiler, AK Parti Kırklareli Milletvekili Adayları Hamdi Irmak, Volkan Göç, Aytaç Aksoy, MHP Kırklareli İl Başkanı Kürşat Yamaner, MHP Kırklareli Milletvekili Adayı Derya Bulut, CHP Kırklareli Milletvekili Adayı Tuna Soykan ile çok sayıda davetli katıldı
*Altıntel; “Her zaman ihtiyaç sahiplerinin yanında olduk” 
Gecenin açılış konuşmasını Kızılay Kırklareli Şubesi Başkanı Ruhan Uzunlar Altıntel yaptı. Kırklareli Kızılay Şubesi’nin her zaman ihtiyaç sahiplerinin yanında olduğunu söyleten Altıntel yaptığı konuşmada şunları kaydetti;  “Kırklareli Kızılay şube olarak her zaman ihtiyaç sahiplerinin yanında olduk. Genel Başkanlığımızın yolladığı kurban konservelerini, erzak paletlerini, gerçek ihtiyaç sahiplerine başarıyla ulaştırdık. Toplum liderlerini teşkilatlandırma projemizi de başarıyla tamamlıyoruz. Öğretmenlerimize, muhtarlarımıza, imamlarımıza, eğitimlerimizi sürdürüyoruz. Van Depremi’nde görüldü ki deprem sonrası tam bir kaos yaşandı. Bu yüzden de bu proje hayata geçirildi. Cumhuriyet Başsavcımızın yürüttüğü koruma kurulunda yer aldık. İkinci toplantımızı Özel Eğitim Uygulama Merkezi Okulunda gerçekleştirdik. Kızılay Şubemizin Sponsor olduğu tişörtleri okul öğrencilerine dağıttık. Bu konuda sayın Cumhuriyet Başsavcımız İlyas Yavuz’a çok teşekkür ediyoruz. Bize yol gösterdi ışık oldu. Biz bu gece sizlerin huzurunuza güzel haberlerle geldik. Yönetime geldiğimiz günden beri, bizi heyecanlandıran bir konumuz vardı. Binamız çok eksiydi kan alımı ise Edirne Şubesi tarafından yapılmaktaydı. İlk, iş binamızı yenilemek ve kan alımımı da kendi şubemizde yaptırmaktı. Genel Merkezimizden aldığımız büyük miktar yardımla işe giriştik. Fakat karşımıza olumsuzluklar çıktı. Bir seneden fazla kiracımızı çıkarmakla uğraştık. Kiracımız zorda olsa çıktı. Yolumuzda böylece açılmış oldu. Binamızın yapımına önümüzde ki günlerde başlayacağız. İnşallah anlımızın akıyla ve sizlerin de katkılarıyla ile binamızı yapacağız. Zaten sizler buraya katılmakla binamızın ilk tuğlalarını koymuş bulunuyorsunuz.  Bir hafta önce Kızılayımızın valilikle yaptığı çok kapsamlı kan alımı vardı. Bu etkinliği Ankara’dan Genel Başkanımız ve üst düzey yöneticilerimiz katıldı. İlk kanı sayın Valimiz verdiler. Daha sonra belediye Başkanımız, Jandarma Komutanımız, Kurum ve Kuruluşlarımız ve halkımız kan bağışında bulundu. İlk gün 309 ünite kan toplandı. 2. gün ise 89 ünite kan toplandı.” 
Başkan Ruhan Uzunlar Altıntel konuşmasının ardından Türk Kızılayı Kırklareli Şubesi Yönetim Kurulu’nda yer alan 2. Başkan Aydın Azay, Üyeler; Sedat Bilgiç, Aynur Yadalı, Gülay Karaman, Semra Soykan, Müjdat Vardar ile Genel Hizmet Yöneticisi Figen Hümmet’i sahneye davet ederek katılımcılara tanıttı.
Açılış konuşmasının ardından geceye katılan Kültür Bakanlığı Ses Sanatçısı Bülent Akkoyun katılımcılara Türk Sanat Müziği ziyafeti çekti. Gece canlı müzik eşliğinde ve yapılan çekiliş ile sona erdi. (Kadir Sinici-Savaş Eskici) 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here