Yeni Başkan Yüksel Dikici oldu

10
* Kırklareli Roman Kültürünü Koruma ve Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanlığı’na Yüksel Dikici seçildi.
HABER MERKEZİ
Kırklareli Roman Kültürünü Koruma ve Sosyal Yardımlaşma Derneği, 1. Olağan Genel Kurul Toplantısı’nı gerçekleştirdi. Yapılan 1. Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda Kırklareli Kırklareli Roman Kültürünü Koruma ve Sosyal Yardımlaşma Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Yüksel Dikici seçildi.
15 Nisan 2012 Pazar günü yapılan 1. Olağan Genel Kurul Toplantısına Kırklareli Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan, Başkan Yardımcısı Ünal Başkur, Belediye Meclis Üyesi Mustafa Ovarda, eski Kırklareli Belediye Başkanı Kadir Gökçe, Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Elmas Cankurt, HAS Parti Kırklareli Genel İdare Kurulu Başkanı Hikmet Yıldırım ve Kırklareli Roman Kültürünü Koruma ve Sosyal Yardımlaşma Derneği Yönetim Kurulu ve dernek üyeleri katıldı.
Divan Başkanlığına Elmas Cankurt seçilirken Kadir Gökçe ve Zafer Süpürgeci’de divanda yer aldı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan 1. Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda mevcut Başkan Şadi Usul faaliyet raporunu okudu.
* “Roman kültürü sadece Kırklareli ve Trakya olarak değil, Türkiye ve dünyada bilinen bir kültürdür”
Gündem gereğince misafir konuşmalarında öncelikli söz alan Kırklareli Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan; “Kısa sürede derneği kuran ve 1. olağan kongresine kadar getiren, kurucu başkanı ve yönetim kurulu üyelerini tebrik ediyorum. İsim olarak olumlu bulduğun bir dernek. Öncelikle roman kültürü sadece Kırklareli ve Trakya olarak değil, Türkiye ve dünyada bilinen bir kültürdür. Sadece bilinmekle kalmaz, ilgiyle izlenen bir kültürdür. Derneğin roman kültürünü koruması amacı çok önem arz ediyor” dedi.
* “Bizim tek amacımız sevilmek”
Kırklareli Belediye Meclis Üyesi Mustafa Ovarda; “Derneğin kurulmasıyla çok büyük bir ivme kazanıldı. Arkadaşların hepsini tek tek kutluyorum. Biz insanları seviyoruz, toplumu, yaşantıyı, milletimizi, bayrağımızı ve dinimizi seviyoruz. Biz insanlarla bir olmak istiyoruz. Ne olursa olsun insanca yaşamak istiyoruz ve bunun için elini taşın altına koyacak olan sivil toplum örgütlerine, mülki idare amirlerine çok büyük iş düşmektedir. Bizim tek amacımız sevilmek” dedi. 
* “Derneğin kurulmasıyla topluma daha fazla entegre olacaksınız”
Kırklareli Eski Belediye Başkanı Kadir Gökçe; “Geç kalınmış bir olaydı ancak derneğin kuruluş aşamasından bu güne kadar getirilmesinden dolayı dernek kurucularını ve üyelerini kutluyorum. Daha öncesinde birkaç girişim olmuştu ancak başarısız olunmuştu. Ama bu sefer maya tuttu. Derneğin kurulmasıyla bu sayede topluma daha fazla entegre olacaksınız ve ayrıca toplumdan daha fazla hak ettiklerinizi alma ve isteme hakkınız oldu” dedi.  
* “Bu derneğe herkesin sahip çıkmaya çalıştığını gördüm”
Gazetemiz İmtiyaz Sahibi Elmas Cankurt; “Toplantıya katıldığımdan dolayı duygulandım. 1995 yılında, derneğin kurulmasında büyük emeği geçen ve katkısı olan Zafer Süpürgeci ile bir vesile ile tanıştım. Bu sayede roman mahallesine geliş ve gidişlerimiz arttı. 1995 yılında zafer süpürgeci ile başlayan bir ilişki bu güne kadar devam etti. Derneğin alt yapısını 1995 yılından 2002 yılına kadar tamamladık ve 2003 yılında derneği kurduk. Paranın olmadığı yerlerde işler zor oluyor. İmkansızlıklar içersinde derneği belirli bir süre yürütebildik. Dernekleşmek kolay değil. 1995 yılında başlayan çalışmaların sonuçlarını 2012 yılında daha net anladık. Bu derneğe herkesin sahip çıkmaya çalıştığını gördüm. Şuanda bizim başlattığımız çalışmalar ile Edirne ve Tekirdağ’da da dernekler kuruluyor ve sonrasında Roman Kültürünü Koruma ve Sosyal Yardımlaşma Federasyonu kuruldu. Ümit ediyorum ki Kırklareli’de ve Trakya’da güzel çalışmalar olacak” dedi. 
* “Dernek üyelerimiz ile güzel çalışmalarda yapacağız”
Seçimlerin ardından Kırklareli Roman Kültürünü Koruma ve Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanlığı’na seçilen Yüksel Dikici yaptığı teşekkür konuşmasında; “Derneğimizin kurulmasında en başından bu güne kadar destek veren herkese sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Derneğimizin Başkanlığına önerilmemden dolayı çok mutluyum. Derneğimiz ve şahsım adına hepinize çok teşekkür ediyorum. Dernek üyelerimiz ile güzel çalışmalarda yapacağız. Roman arkadaşlarımızın, bütün sıkıntılarına çare bulmak, kendi kültürümüzü korumak ve kollamak için kurulmuş derneğimize laik olacağız” dedi.
Yapılan konuşmaların ardından, Divan Başkanı Elmas Cankurt, tek liste ile yapılan başkanlık seçiminin açık oylamaya sunulmasını üyelerin oyuna sunarak oy birliği ile kabul edildi.
Yönetim Kurulu’na Asil Üye olarak; Yüksel Dikici, Zafer Süpürgeci, Ayvaz Kartal, Zeki Arslan, Yusuf Bakır, Rıza Kavak, Aydın Alem. Yönetim Kurulu Yedek Üye Olarak; Seit Kartal, Cemir Celep, Sebatin Halaç, Nurettin Şen, Arif Altınorak, Hamdi Sürücüoğlu, Gökhan Duzak, 
Denetim Kurulu’na Asil Üye olarak; Rıza Çamurluayak, Vedat İlan, Şadi Usul. Yedek Üye olarak; Mustafa Meriç, Yıldıray Bakır ve Şenduvan Eltimur, Denetleme Kurulu Yedek Üye olarak; Ferdi Eltimur, Mustafa Tokmakçı, Mehmet Dikici. Yedek olarak; Sezgin Aldemir, Volkan Öksüz ve Ömer Sürücüoğlu önerildi. Kırklareli Roman Kültürünü Koruma ve Sosyal Yardımlaşma Derneği’nin 50 üyesinin oylamasına sunulan liste oy birliği ile kabul edilmesinin ardından 1. Olağan Genel Kurul Toplantısı sona erdi. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.