Yeni Başkan Şaylan, görevine başladı

16
Yaklaşık 2 yıl öncesinde yapılan Kırklareli Ziraat Odası Başkanlık Seçimleri’nde verdiği sözü yerine getiren Hasan Çetin, Ziraat Odası Başkanlığı’nı Ekrem Şaylan’a devretti.
HABER MERKEZİ
Geçtiğimiz haftalarda yapılan devir teslimin ardından resmi prosedürler yerine getirilene kadar bir süre daha başkanlık görevini devam ettiren Hasan Çetin, 20 Şubat 2013 Çarşamba günü saat 11.00’da düzenlenen tören ile Ziraat Odası Başkanlığı’na Ekrem Şaylan’a devretti.
Her ne kadar Ziraat Odası Başkanlığı’nı Ekrem Şaylan’a devretse de yönetim Kurulu Üyeliği’nin devam ettiğini, Ziraat Odası çalışmalarında kendisinin de bulunarak destek vereceğini ifade eden Hasan Çetin, Kırklareli çiftçisinin en iyi hizmetleri hak ettiğini söyledi.
Bu hizmeti ellinden geldiği kadar verdiğini belirten Çetin;
“Kırklareli Ziraat Odası’nda yeniden görev dağılımı yaptık. Bu dağılıma göre Kırklareli Ziraat Odasının başkanlığına Ekrem Şaylan, Başkan Yardımcılığına Ali Keskin, Muasip Üyeliğe Mehmet Aygün, Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Çangu, Resmi Balcı, Recai Çetin ve Hasan Çetin devam ediyor. 
Hasıl olan Ziraat Odası’ndaki görevin devam etmesidir. Yıllardır bu böyle geldi ve bundan sonra da aynı şekilde devam edecektir. Bizler 2 yıl önce verdiğimiz sözü bugün gerçekleştirdik. İnşallah bundan sonra yeni başkanımız Ekrem Şaylan, Ziraat Odası’nın hizmetlerini daha ileriye götüreceğinden eminiz. Bundan hiçbir şüphemiz yok. Bizler de yönetim kurulu ve meclis olarak icraatın içerisinde bulunan yönetici arkadaşlara desteğimizi esirgemeyeceğiz. Kırklareli çiftçisi hizmetin en iyisini hak etmektedir. Geçmişte yapılan kişiler bazında hizmeti, toplum bazına yaymanın daha faydalı olacağı görüşündeyim. Artık geçmiş yıllarda yapılan ahbap çavuş ilişkilerini, bundan sonra toplum olarak üyeler bazında yapılmasından yanayım. Umarım bundan sonra bu böyle olur. Biz her ne kadar yapmaya çalışsak da artık zaman yetmedi. Biz yine hep birlikteyiz. Yeni başkanımıza ve diğer arkadaşlarımıza tekrar başarılar diliyorum. İnşallah her şey gönlümüzce olur” dedi.
Kırklareli Ziraat Odası Başkanlığı’na getirilen Ekrem Şaylan ise çalışmaların kaldığı yerden devam edeceğini belirterek;
“Hasan Çetin başkanımızın bıraktığı yerden kendilerinin de destekleri ile kaldığı yerden devam edecektir. Bizde bundan sonraki çalışmalarımızda hasan başkanımızı arkamızda görmekten gurur duyarız. Oda muhakkak ki bizlere destek verecektir. Kırklareli çiftçisi çok iyi hizmetlere layık ve bizde onlara layık olmaya çalışırız” şeklinde konuştu. (Ufuk Ertop)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here