Yeni Başkan Çetin’den ilginç iddialar; “Atanmışlar seçime müdahale etti”

6
Kırklareli Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı seçimlerinde tarım ile uğraşan kurum ve kuruluşların atanmışlarının seçime müdahale etmesini hoş bulmadığını söyleyen Yönetim Kurulu Başkanı Çetin, 07 Şubat 2011 Pazartesi günü yapılan ilk Yönetim Kurulu Toplantısı’nda görev dağılımının yapıldığın söyledi.

HABER MERKEZİ
Kırklareli Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çetin, Yönetim Kurulu Toplantısı’nı 07 Şubat 2011 Pazartesi günü ve 09 Şubat 2011 Çarşamba günü de Meclis Toplantısı’nın yapıldığını belirtti.
Yönetim Kurulu Başkanı Çetin, Başkan Vekili Ekrem Çaylan, Muhasip Üye Mehmet Akgün, Yönetim Kurulu Üyeleri olarak Recai Çetin, Ali Keskin, Mehmet Çango ve Remzi Balcı seçildiğini belirtti.
Başkan Çetin, Meclis Başkanının Kocahıdır Mahalle delegesi Sami Güncan, Başkan Vekili Dereköy Delegesi Hamit Özgül olduğunu ve Meclis Üyelerinin Ekrem Saylan, Mehmet Çango, Mustafa Tokay, Mehmet Akgül, Ali Keskin, Recai Çete, Hasan  Eker, Remzi Balcı, Murat Günay, Levent Güzelyel, Şevket Çetin, Mustafa Birkan Teke, Bahattin Temur, Mayir Kayak, Erbil Özkan, Necmi Öztürk, Muammer Evcimen ve Reşat Kıpçak olduğunu belirtti.
Geçtiğimiz hafta Kırklareli Halk Eğitimi Merkezi’nde yapılan Yönetim Kurulu Başkanlığı seçimlerinde; tarım ile uğraşan kurum ve kuruluşlardaki atanmışların seçime müdahalesini hoş bulmadığını belirten Çetin; “Belirli delege sayısı olduğu için sıkıcı gelmeye başladı insanlara. Yönetimin içinde olmak başka, yönetimin başında olmak daha farklı. Allah utandırmayacak bizi. Tarımla ilgilenen bazı kurum ve Kuruluşlar bize karşı mağlup olarak çıktılar. Genel Kurul’dan çıkan sonuca göre bizimle birlikte olacaklarını sanıyorum düşünülemez.
Aynı birimlerim oluşturduğu kuruluşlarla bir arada olmak zorundayız herhalde onu düşünemediler. Bizim karşımızda taraf olmaları doğru değildi. Seçim sürecini çok etkiledi. Tarafsız olmasını bekliyorduk, ama Ziraat Odası’na bütün üye olan insanlar yağlı tohumlara da bizden kesilen paralarla seçim propagandası yaptılar. Bu doğru değil, karşı taraftaki muhalefet arkadaşlar daha güçlü olacaklarını sandılar. Taraf olmaları konusunda çok baskı yaptılar. Birebir telefonla ulaştılar vaatlerde bundular. Muhtarlarımızı baskı altına aldılar, çocuklara iş teklif ettiler. Memur olarak çalışanların o tür ilişkiler içerisine girmesi hoş değil. Kendilerinin seçim sürecinde Ziraat Odası’ndan nasıl bir tepki alacaklarını zaman gösterecek” dedi. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here