Yazman; “Halka hizmet Hakka hizmettir”

12
1 Ekim 2013 itibari ile Adalet ve Kalkınma Partisi’nden (AK Parti)  Kırklareli Belediye Başkanlığı için Aday Adayları adeta yarış içerisine girmeye başladı. 
HABER MERKEZİ
1 Ekim 2013 itibari ile Adalet ve Kalkınma Partisi’nden (AK Parti)  Kırklareli Belediye Başkanlığı için Aday Adayları adeta yarış içerisine girmeye başladı. 
27 Ekim 2013 Pazar günü saat 14.00’da 25 yılını Kırklareli Belediyesi’nde hizmet ile geçiren ve çeşitli kademelerinde görev alan Remzi Yazman AK Parti’den Kırklareli Belediye Başkanlığı için Aday Adaylığı’nı açıkladı. Açıklamasında AK Parti Kırklareli Milletvekili Av. Şenol Gürşan, AK Parti Kırklareli İl Başkanı Av. Ahmet Zeki Kılavuz, AK parti Kırklareli Merkez İlçe Başkanı Hamit Orakçı, AK Parti Kırklareli Kadın Kolları Başkanı Hazel Yolgiden, AK Parti Kırklareli Gençlik Kolları Başkanı Ömer Faruk Akkol, Remzi Yazmanın ailesi ve çok sayıda partilide hazır bulundu. 
AK Parti Kırklareli İl Başkanı Ahmet Zeki Kılavuz yaptığı konuşmasında şunları kaydetti: “Yerel seçimler için Aday adaylığı sürecimiz şölen şeklinde devam ediyor. Bu kadar çok adayın olması bizleri mutlu ediyor. Partimizin bu kadar çok aday adayı çıkarması bizlerin ne kadar demokratik, ne kadar şeffaf bir yönetim oluşturduğunun açıkça bir göstergesi. Hizmet yarışı için herkes sıraya girmiş durumda. Bu süreç gerçekten çok önemli ancak Aday adaylığı sürecinden sonrada adayımız belirlendiği vakit bu coşkuyu’da yaşamamız gerekiyor. Kenetleneme esas o dakikadan itibaren kendini göstermeli. Ayrıca Aday adaylığını açıklamış olan arkadaşlarımızın açıklamalarda da hazır bulunması beni ayrıca çok mutlu ediyor.”
* “Benim İşim Belediyecilik” 
AK Parti’den Kırklareli Belediye Başkanlığı için Aday Adaylığı’nı açıklayan Remzi Yazman yaptığı konuşmasında şunları kaydetti:
“Uzun yıllar belediyenin içerisinde çeşitli görevlerde bulundum. Ağırlıklı olarak ise Gelirler Müdürlüğü ve Mali Hizmetler Müdürlüğü’nde görev aldım. Çalışma hayatımda 14 yıl boyunca Müdür olarak görev aldım. Bunu söylememin amacı Belediyeciliği ne kadar iyi tanıdığımı belirtmek için. 2011 yılında emekli oldum. Bu tarihten itibaren gönlümdeki siyasi Parti olan AK Partiye gelip üye oldum. Burada İlçe Başkanım olan Hamit Orakçı’nın biriminde olan Merkez İlçe Teşkilatı’nda Seçim İşleri Birim Başkanı oldum. Hayatımda en iyi bildiğim ve en yararlı olacağımı düşündüğüm yer Aday Adaylığı için görevimden ayrıldım ve Belediye Başkanlığı için Aday Adayı oldum. Yaklaşık olarak 25 yıllık gözlemimde belediyenin elindeki imkânlarıyla yapabileceği ne kadar çok hizmet olduğunu ve bunları yapamadığını gördüm. Hele 2005 yılında çıkarılan yeni Belediye Kanunuyla belediyelere çok geniş bir hareket alanı yaratıldığını gördüm. Ancak bugüne kadar bu kadar geniş bir bütçesi olan ve çeşitli imkânlara sahip olan Kırklareli Belediyesinin hiçbir hizmeti doğru dürüst yerine getirmediğini gördüm. Yaptıkları işler rutin işlerin dışına çıkmıyor. Sadece günü kurtarmaya çalışıyorlar. Oysa Belediyecilik belirli bir plan ve Programla geleceğe dönük ileriyi görerek, yatırımcılarında önünü açacak stratejik Planlarla yapılacak bir hizmettir.
AK Partili dava arkadaşlarım. Yaklaşık olarak 25 yılda edindiğim bilgi ve birikimlerimle, AK Parti Belediyecilik anlayışını birleştirerek, tüm meslek odaları, STK’lar ile tüm yatırımcı kurum ve kuruluşları ve iş adamlarım birlikte yokları var ederek, çağdaş ve mutlu bir kent inşa etmek için AK Parti Kırklareli için Belediye Başkanlığı için Aday Adayı olarak karşınızdayım.”
Yaptığı konuşmanın ardından Yazman müracaat dosyasını AK Parti Kırklareli İl Başkanlığı’na teslim etti. (Serkan Koçtürk)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.