Yazılı önergelerin bazısı kabul, bazısı da komisyonlara havale edildi

10
Kırklareli İl Genel Meclisi’nin Ekim Ayı Toplantıları 10 Ekim 2014 Cuma günü saat 11.00’de yapılan 5. Birleşim ile sona erdi.
HABER MERKEZİ
Kırklareli İl Genel Meclisi’nin Ekim Ayı Toplantıları 10 Ekim 2014 Cuma günü saat 11.00’de yapılan 5. Birleşim ile sona erdi.
Kırklareli İl Genel Meclis Başkanı Av. Cavit Çağlayan’ın başkanlığında gerçekleştirilen 5. Birleşim bir önceki birleşime ait tutanak özetinin meclis üyelerine dağıtılıp, üzerinde düzeltmeler yapılara kabul edilmesi ile başladı.
Kırklareli merkez ilçeye bağlı Kuzulu ve Karakoç Köyleri’ne Hayvan İçme Suyu (HİS) Göleti yapım işi ile Ahmetbey Köyü’ne Çok Amaçlı Gölet Yapım İşi’nin 2014 Yılı Ek Yatırım ve Çalışma Programı’na alınması oybirliği ile kabul edildi. Bölgemizde son zamanlarda artan Kanser Vakaları’nın ve Ergene Nehri’ndeki kirliliğin bu artıştaki etkisinin araştırılması hususunda verilen yazılı önerge de Çevre ve Sağlık Komisyonu’na havale edilerek geniş kapsamlı bir rapor hazırlanmasına karar verildi. Babaeski İlçesi Alpullu Şeker Fabrikası’nın durumunun ve bölgedeki Şeker Pancarı üretimindeki sorunlarının araştırılması hususunda verilen yazılı önerge de Tarım ve Hayvancılık Komisyonu’na havale edildi. Ülkemizin diğer bölgelerinden para karşılığı getirilen kadınların ilimizdeki bazı köylerde zihinsel engelli erkeklerle evlendirilmesi sonucu oluşan durumların araştırılması konusundaki yazılı önergede geniş kapsamlı bir şekilde araştırılması amacıyla Aile, Çocuk ve Engelliler Komisyonu’na havale edildi.  Pınarhisar’ın İslambeyli Köyü’ne 2014 Yılı Yatırım Bütçesi’nden Cami Tuvaletleri’nin bakım ve onarımı için tahsis edilen 10 bin TL. ödeneğin daha acil ihtiyaç duyulan Köy İçme Suyu Deposu’nun bakım ve onarımında kullanılmak üzere istenen tahsis değişikliği oybirliği ile kabul edildi. Kofçaz İlçesi Aşağıkanara Köyü Hayvan İçme Suyu (HİS) Göleti’nin bakım ve onarımının yapılması işinin 2014 Yılı Ek Yatırım ve Çalışma Programı’na alınması hususunda verilen yazılı önerge kabul edildi. Demirköy İlçesi’ne bağlı Sarpdere Köyü 2014 Yılı Yatırım Bütçesi’nden Kilit Taşı Yapımı İşi için ayrılan 10 bin TL’lik ödeneğin acil ihtiyaç duyulan Köy Mezarlık Duvarları’nın bakım-onarım ve tel örgü işinde kullanılmak üzere tahsis değişikliği yapılması hususundaki yazılı önerge de kabul edildi. (Savaş Eskici)   

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here