Yaz Kur’an Kursları başladı

19
* Kırklareli’de 18 Haziran 2012 Pazartesi günü başlayan Yaz Kur’an Kursları’nda yüzlerce çocuk Kur’an-ı Kerim okumasını, dinimizi ve Allah’ın emirlerini en iyi şekilde öğrenecek.
HABER MERKEZİ
Kırklareli İl Müftülüğü’nün organize ettiği Yaz Kur’an Kursları başladı. 
Kırklareli’de 2011-2012 Eğitim-Öğretimi’nin sona ermesinin ardından Yaz Kur’an Kursları başladı. Camilerde ve Kur’an kurslarında yaklaşık 3 ay devam edecek kurslarda yüzlerce çocuk Kur’an-i Kerim okumayı öğreniyor.
Kırklareli İl Müftüsü İsa Saim, 18 Haziran’da başlayan Kur’an Kursları’nın 3 Kur (Kademe) halinde yapılacağını ve 17 Ağustos 2012 tarihinde sona ereceğini söyledi.
Çocukların kurslarda; “Kur’an-ı Kerim Okuması”, “Kur’an-ı Kerim Meali”, “İtikat”, “İbadet”, “Siyer” ve “Ahlak” konularında ders göreceklerini belirten Saim;
“Çocuklarımız ve gençlerimiz Yaz Kur’an Kurslarımızda sevgi, bilgi, birlik, kardeşlik ve ibadet mekanı olan camilerimizle buluştu. Fedakar din görevlilerimizle ve Kur’an Kursu öğreticilerimizle tanıştılar. Okul arkadaşlarından başka yeni arkadaşlıklar kuracaklar ve Kutsal Kitabımız Kur’an-ı Kerim’i okumayı öğrenecekler. Kur’an’ın Allah’ın ayetleri olduğu gibi, evrenin ve dünyamızın da Rabbimizin ayetleri olduğunu kavrayacaklar” dedi.
Kurslarda; imanın ve İslam’in şartlarını, abdest almayı, namaz kılmayı, namazda okunan sure ve duaları, oruç, hac ve zekât ibadetini; anne ve babaya saygı, iyi evlat olmak, doğruluk, merhamet, sevgi, saygı, adalet, hoşgörü, yardımlaşma, fedakârlık, sabır, vefa gibi kuralların dinimizin emirleri olduğunu öğreneceklerini ifade eden Saim, konuşmasını şu şekilde sürdürdü;
“Yüce Rabbimizin emir ve yasaklarını, bizlere dünya ve ahiret mutluluğunu kazandıracak eşsiz bilgileri, altın öğütleri hocalarımızdan alacaklar. Yüce Allah’ın bizi çok sevdiği için Kur’an’ı ve Hazreti Muhammed’i gönderdiğini anlayacaklar. Bu kurslarda çocuklarımız Sevgili Peygamberimiz Hazreti Muhammed’in hayatının bizim için en güzel örneklerle dolu olduğunu öğrenecek.” 
Kırklareli’de 18 Haziran 2012 tarihinde başlayan ve Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma günleri 10.00-12.45 saatleri arasında verilen Yaz Kur’an Kursları 17 Ağustos 2012 tarihinde sona erecek. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.