Yayla’nın huzuru için toplandılar

12
Kırklareli İl Emniyet Müdürlüğü tarafından merkez ilçe Yayla Mahallesi’nde Huzur Toplantısı gerçekleştirildi.
HABER MERKEZİ
14 Şubat 2013 Perşembe günü saat 14.15’te Yayla Mahallesi’nde bir kahvehanede Polis-Halk ilişkilerinin geliştirilmesi amacı ile Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şubesi’nce organize edilen Huzur Toplantısı, Kırklareli İl Emniyet Müdürü Hüseyin Aktaş başkanlığında yapıldı. 
Kırklareli Vali Yardımcısı Tacceddin Özeren, Emniyet Müdür Yardımcıları Suat Hakkı Dolay, Kemal Mustafa Serbes, Engin Duraker, Asayiş Şube Müdürü Ayhan Kurtoğlu, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Mehmet Ali Aydınlı, Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürü Yaşar Dağlı, Toplum Destekli Polislik Şube Müdürü Göksel Kaya, Çocuk Şube Müdür Vekili İbrahim Şahin, Polis Merkezi Amiri Ragıp Tunç, merkez ilçe Mahalle Muhtarları, esnaf ve vatandaşların katılımı ile gerçekleştirildi.
Toplantıda Toplum Destekli Polislik Şube Müdürü Göksel Kaya, 8 Ekim 2012 tarihinde Cumhuriyet Mahallesi’nde yapılan Huzur Toplantısı’nda dile getiren sorunlar ve sonuçları hakkında kısa bir brifing verdi.
Brifing ardından Yayla Mahalle Muhtarı İbrahim Dora, mahallede hırsızlık suçlarının yoğun olduğu caddelere Mobesa Kamera konulmasını istedi. 
Aktaş, toplantıda halkın sıkıntı ve isteklerini dinleyerek, vatandaşın rahatsızlık duyduğu olayları 155 Polis İhbar Hattı’na bildirmelerini istedi. Yayla Mahalle Muhtarı Dora’nın dile getirdiği sıkıntı ile ilgili açıklama yaparak;
“İl genelinde Mobesa Kamera direği az sayıda var. Bu direkler kamera ile birlikte yaklaşık 22 bin dolar ve bunları kendi imkânlarımız ile yapamıyoruz. Emniyet Genel Müdürlüğümüzden konu ile ilgili bir ödenek talebinde bulunduk. Ödeneğin gelmesinin ardından Mobesa Direkleri’nin sayısını arttıracağız. Ama bu sıkıntılara istinaden kendi imkanlarımız ile mevcut Mobesa Kamera direklerine 28 adet sabit kamera taktırdık” dedi.
Toplantıya katılan diğer mahalle muhtarları da mahallelerindeki sıkıntıları ve vatandaşların isteklerini söylediler. Aktaş, dile getirilen sıkıntılar ile ilgili gereğinin yapılması konusunda talimatlar verdi. (Ufuk Ertop)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here