Yayla Mahallesi yerli ve yabancı turistleri ağırlamaya hazırlanıyor

9
Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu,..
HABER MERKEZİ
Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, Kırklareli’nin ilk yerleşim alanı Yayla Mahallesi’ni tarihi dokusuna uygun olarak restore edildiğini ve “Tarih, Tarih Olmasın Yayla Mahallesi Sokak Sağlıklaştırma ve Kentsel Tasarım Hamlesi” adı altında yürütülen projede sona yaklaşıldığını söyledi. 
Proje kapsamında cadde ve sokaklara tarihi yapısına uygun olarak granit taş döşendiğini aktaran Başkan Kesimoğlu, Yayla Parkı düzenleme çalışmalarının bitirilmek üzere olduğunu aktardı. 
Projenin 750 bin lira bütçe olduğuna vurgu yapan Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu; “Yayla Mahallesi’ni Kırklareli’nin turizmde göz bebeği haline getirmeyi hedefledik. Bilindiği gibi Yayla Mahallesi’nde birçok kamu kurum, kuruluş ve mülk vatandaşlarımız restorasyon çalışmalarını yapıyor. Bu amaçla hazırlanan Tarih, Tarih Olmasın Yayla Mahallesi Sokak Sağlıklaştırma ve Kentsel Tasarım Hamlesi” adı altında yürütülen proje ile başlattığımız çalışmalar kapsamında Yayla Parkı ve birçok cadde ile sokak yenilendi. Park ve Bahçeler Müdürlüğümüze bağlı ekiplerimizin Yayla Parkı’nda çevre düzenleme çalışları ile proje sonlanmış olacak. Yolları kaldırımları ve Yayla Parkı ile Yayla Mahallesi yerli ve yabancı birçok ziyaretçiye ev sahipliği yapacak” dedi. 
Yayla Mahallesi’nin Kırklareli’de turizmin geliştirilmesi açısından son derece önemli olduğunu kaydeden Başkan Kesimoğlu, birçok medeniyetin izlerini taşıyan Yayla Mahallesi için çalışmaların devam edeceğini vurguladı. (Savaş Eskici) 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.