Yayalaştırma çalışmaları başladı

9
Kırklareli’nin Babaeski Belediye Başkanlığı tarafından Avrupa Kenti olma yolunda ilçede yayalaştırma çalışmalarına başlandı.
HABER MERKEZİ
 
İlk olarak Gazi Kemal Mahallesi 123 No’lu Sokak ve General Münir Onat Bulvarı trafiğe kapatılıp sadece yayaların kullanımına açıldı. Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı ilçedeki yayalaştırma çalışmaları hakkında yaptığı açıklamada şunları söyledi:
“Yayalaştırma çalışmaları Avrupa Birliği şehircilik politikalarının en çok önem verdiği konulardan bir tanesidir. Yurt dışına çıktığımız zaman bir çok ilçede hatta köylerde bile araç trafiğine kapalı, yayalaştırılan alan sayısının bir hayli fazla olduğunu görebilirsiniz. Avrupalılar şehirleşme politikalarında insanları ön planda tutarken bizler ne yazık ki bu konuda biraz geri kalmış durumdayız. Babaeski Belediye Başkanlığı olarak amacımız bu konuda ilçemizi markalaştıracak projeler üretip Babaeski’yi bir cazibe merkezi haline dönüştürmektir. Her şeyin en güzeline en iyisine layık olan Babaeski Halkımız çok kısa bir süre içerisinde Avrupa şehirlerinde gördüğümüz güzellikteki cadde ve sokaklara kavuşacaktır. Bu yolda çalışmalarımızı ve projelerimizi hızlı bir şekilde sürdürmekteyiz. Yayalaştırma bizim asla vazgeçmeyeceğimiz bir hedefimizdir. Önümüzdeki süreçte Adil Onat Caddesi ve çevresinin de araç trafiğinden arındırılmasını ve yayalaştırılmasını planlıyoruz.” (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here