Yavuz; “Lüleburgaz’ın köylerine Bin 500 ağaç dikilecek”

14
Kırklareli Orman İşletme Müdürü Nüfer Yavuz, Ağaçlandırma Projesi kapsamında, 2015 yılında Lüleburgaz’ın köylerinde yaklaşık 500 bin fidanın ekileceğini bildirdi.
HABER MERKEZİ
Kırklareli Orman İşletme Müdürü Nüfer Yavuz gazetemize yaptığı açıklamasında; Lüleburgaz’a bağlı Osmaniye, Kırıkköy, Yenitaşlı ve Hamitabat Köyleri’nde Ağaçlandırma Sahaları oluşturduklarını ve bu sahaların şu anda sürülüp hazırlanması için ihale ile şirkete verildiğini 2015 yılında da ağaçlandırılacak arazilerin hazırlanacağını belirtti.
Ağaçlandırma çalışmalarına ne denli önemli oğlunun farkı olduklarını söyleyen Yavuz, Lüleburgaz’ın köylerinde Bin 600 dönüm alanda ağaçlandırma çalışmaların sürdürüldüğünü fakat yoğun yağış nedeniyle biraz yavaşladığını belirterek; “Ağaçlandırılacak yerlerin hazırlanması için tüm hızımızla çalışıyoruz. Lüleburgaz’a Ağaçlandırma projesi kapsamında 2015 yılında yaklaşık 500 bin fidan dikeceğiz bu ağaçların yüzde 80’i Karaçam, Sedir, Meşe’den oluşuyor geri kalan yüzde 20 ise karışık ekilecektir. Biz ağaç ekmeye önem veriyoruz bize bu yolda destek olanlara da teşekkür ederim” dedi. (Berkay Çamlı) 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.