Ana sayfa » Kırklareli » Yavuz; “2015 Demirköy Belediyesi için çok iyi başladı”

Yavuz; “2015 Demirköy Belediyesi için çok iyi başladı”

* Demirköy Belediye Başkanı Muhlis Yavuz 2014’te yaptıklarını ve 2015’te yapmayı planladığı icraatları anlattı.
HABER MERKEZİ
Makamında ziyaret ettiğimiz Kırklareli’nin Demirköy Belediye Başkanı Muhlis Yavuz Demirköy ile ilgili planlarını bir bir anlattı. Demirköy Belediyesi olarak 2014 yılının verimli geçtiğini, 2015 yılına da iyi bir başlangıç yaptıklarını belirten Yavuz;
“2014 yılı da bizim için verimli oldu. Bu yılda Belediyemiz hizmetlerini en iyi şekilde yapmaya çalıştı. Aynı bu yıl içerisinde Belediyemize bir grayder, itfaiye aracı kazandırdık. İlçemizin ihtiyacı olan çöp konteynerlerini aldık. Kalkınma ajansı ile yaptığımız proje ile katı artık aktarma ve taşıma sistemimizi yaptırdık. İlçemizin birçok cadde ve sokak yollarını kilit parke döşedik. Eski ve harabe bir bina mezbahane olarak kullanılıyordu. Sağlıksız koşullarda hayvan kesimi yapıldığı için bu önemli sorunu ortadan kaldırmak adına mezbahanemizi Trakya’nın en modern mezbahanesini kazandırdık. 
* “Halka hizmet hakka hizmettir”
Halka hizmet hakka hizmettir. Demirköy halkı bana güvendi, hizmetlerinden memnunuz dedi ve ikinci defa Belediye Başkanlığı için yetki verdi. Bizde yaptıklarımızdan daha fazlasını yapabilmek için çalışıyor, halkımızın güvenini boşa çıkarmamak için caba gösteriyoruz. Cenabı Allah’ın izni, halkımızın desteği ile Demirköy’ü herkesin gıpta ettiği bir ilçe haline getireceğiz.
Demirköy yaz kış eşsiz doğal güzellikleri ile yerli ve yabancı turistlerin uğrak yeri haline geldi. Doğal güzelliklerin yanı sıra her mevsimde mükemmeldir. Av alanlarına sahip olması sayesinde av merakı olanların da özellikli tercihidir. Bölgenin turizme açılması için bakanlık nezdinde yaptığımız girişimler devam ediyor. Sahip olduğumuz el değmemiş, doğal dokusunu korumuş olan güzellikler ve av turizmi ile İlçemizi bir turizm haline getireceğiz.
* “Turizmle alakalı belediyelerin mutlaka katılması lazım” 
Uluslar arası EMİTT Fuarına geçen yıl ilk kez bu yıl da ikinci kez katıldık. EMİTT Fuarı uluslar arası bir fuar, gerçekten turizm ile alakalı bütün belediyelerin katılması gereken bir fuar. Bu fuara bütün dünya ülkeleri katılıyor, korkunç bir kalabalık ziyaretçisi var. Geçen yıl ki katılımımız ilk tecrübemizdi. Bu yıl çok kapsamlı olarak fuarda çalışma yaptık. Bir dahaki sene de katılmayı planlıyoruz ve bu katılımda daha kapsamlı çalışmalar yapacağız. Bu yıl tanıtım için salonumuz yetmedi. Önümüzdeki yıl fuar alanındaki salonumuzu genişletmeyi ve iki katına çıkarmayı planlıyoruz. Bu fuara katılmamızın çok faydası olduğuna inanıyorum. Fuarda gelen misafirlerimize en iyi şekilde Demirköy’ü tanıtımını yaptık. Demirköy’de organik ürünlerin yetiştiğini anlattık. Fuara getirdiğimiz organik ürünleri misafirlerimize sunduk. Bu fuara katılmak Demirköy için harika oldu.
* “Demirköy Hastanesi ihale tarihi belli oldu”
27 Ocak 2015 te Milliyetçi Hareket Partisi Grup Toplantısına katılmak üzere Ankara’ya gittim. Toplantıya katıldıktan sonra Sağlık Bakanımız Sayın Mehmet Müezzinoğlu ile görüştüm. Demirköy Hastanesi ile ilgili son aşamaları Bakanımıza sordum. İhale tarihini almadan buradan çıkmayacağımı espirili bir yol ile Bakanımıza belirttim. Demirköy hastanesi için 24 Şubatta ihale tarihi verildiği müjdesini Demirköy’lülere duyurmak istiyorum. Daha önce mevcut başlanmış olan hastane temeli yıkılarak yeni bir 500 metrekare üzerine 10 yataklı hastane yapılacak.
* “Demirköy’ün İçme Suyu İhalesi yapılıyor
Belediye Başkanı olarak seçildiğimde büyük bir su sıkıntısı yaşıyorduk. Bir ilçede su sıkıntısı yaşıyorsa bu Belediye’nin suçudur. Göreve geldikten sonra su sorununu çözmek için uğraştım. İller Bankası kanalıyla tüm tahlilleri yapıldı, izinler alındı, proje dahil her şey bitti. Bu süreçte vatandaşımızın su ihtiyacını başka su takviyeleri yaparak karşıladık. 4-5 Şubat 2015 tarihinde tekrar Ankara’ya gideceğim. Hazırlamış olduğumuz Su projesini daha önce gerekli mercilere sunmuştuk. 5 Şubatta su ihalesi olacak. Buna gözlemci olarak katılacağım. İnşallah Allah’ın izni ile Demirköy’ün içme suyu sorunlarını da önümüzdeki zamanlarda çözeceğiz. Demirköy için sadece vaadlerimizi değil vaad etmediklerimizi de yapmak için çalışmalarımızı aralıksız sürdüreceğiz” dedi.
Trakya Kalkınma Ajansı ile iki projesinin daha olduğunu belirten Muhlis Yavuz Demirköy Çilek Festivali’ni bu yıl da yapmayı planladıklarını açıklayarak; “Şubat Ayı’ndaki Meclis Toplantısı’nda Çilek Festivali’nin tarihini belirleyeceğiz. Festivalimizi genelde Çilek’in bol olduğu dönemde yapıyoruz. Bu Mayıs Ayı’nın sonuna, Haziran Ayı’nın ilk haftasına denk geliyor genelde. Çilek Demirköy için önemli bir gelir kaynağı. Demirköy Çileği’ne de çok fazla talep var. Demirköy’de Çileği bir gelir kaynağı haline getirmek için elimizden geleni yapıyoruz” diye konuştu. (Gülcan Kutlu)

Ayrıca kontrol

Tabiat uyanırken Kırklareli’de keyifli iki gün

Kırklareli merkezde tarih ve kültürle başlayan yolculuğunuz, Demirköy, Hamdibey, İğneada, Mert Gölü, longoz ormanları, Dupnisa …

Bir yorum

  1. haci hüseyin bars

    BURASI FALİYETTEMİ? HAYIR YAKIN ZAMANDA BU KONUDA HUKUK MÜCADELEM OLACAK BAY BAŞKANLA, BAZI BİLİNMEYENLERİ ŞİRKETİMİN AVUKATI MAHKEMEYE SUNACAKTIR.
    Eski ve harabe bir bina mezbahane olarak kullanılıyordu. Sağlıksız koşullarda hayvan kesimi yapıldığı için bu önemli sorunu ortadan kaldırmak adına mezbahanemizi Trakya’nın en modern mezbahanesini kazandırdık.

Bir Cevap Yazın