Yatırımların hızlandırılacağı sözünü verdiler

4
Kırklareli’nin ağırladığı Bakan Yazıcı ve Müezzinoğlu
HABER MERKEZİ
Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu ile Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Trakya Gezisi kapsamında 12 Ekim 2013 Cumartesi günü Kırklareli’yi ziyaret etti. İncelemeler yapmak üzere saat 13.00’de gelen iki bakan Kırklareli Ticaret Borsası’nda vatandaş ve partililerle bir araya geldi. 
İlk konuşmayı Kırklareli Ticaret Borsası Başkanı Turhan Altıntel yaparken konuşmasında Kırklareli halkının genel sorunları ve istekleri doğrultusunda gelen Bakanları ve misafirleri bilgilendirdi. Her iki Bakanda Kırklareli’de yapılması planlanan Devlet Hastaneleri ile Dereköy Sınır Kapısı’nın TIR Trafiği’ne açılması için yapılan yatırımların bir an evvel hızlandırılarak sonuçlandırılacağı sözünü verdi. 
* “İnsanlarımız her şeyin en iyisine layık”
Yapılan konuşmanın ardından Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu konuşmasını yapmak üzere davet edildi. Müezzinoğlu konuşmasında şunları kaydetti: “Mustafa Kemal Atatürk Bu millet muhasır medeniyet seviyesinin üzerindeki bir yere sahip bizler de o yolculuğa lafla değil, alın teri ve yaptığımız işlerle ulaşacağız. Bizim çalışma esasımız 24 saat üzerinden. Ancak bu şekilde çalıştığımızda o seviyeye ulaşabiliriz. Babaeski Hastanesi bunun bir örneği. Eskiden Babaeski Hastanesi örneklerini İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük şehirler bile göremiyordu. Şimdi Babaeski’de bunu gerçekleştirdik. Çok yakın bir zamanda Kırklareli ve Lüleburgaz’da da olacak. İnsanlarımıza her şeyin en iyisine layık” dedi.
* “Dereköy Sınır Kapısı’nı da yakın zamanda TIR geçişleri için uygun hale getireceğiz”
Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu’nun konuşmasının ardından Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı kürsü’ye gelerek konuşma yaptı. Konuşmasında Yazıcı şunları kaydetti: “Gümrük kapılarımız çok önemli. Tabii ki bunları modernize etmek ve değiştirmek istiyoruz. Ancak yapılan işleri tek elden değil hepsini birden bitirmek istiyoruz. Kırklareli önemli bir geçiş noktasına sahip Dereköy Sınır Kapısı’nı da yakın zamanda TIR geçişleri için uygun hale getireceğiz. Bunun için bir tarih vermek olmaz. Bizler tarih verip yerine gelmediği zaman üzülüyoruz. Ancak sınır kapılarımızın tümü bizim için önemli ve ciddi şekilde geçiş noktaları. Yapımı Yap-İşlet-Devret Modeli ile olabilir” dedi.
* Bakanlar Dereköy Sınır Kapısı’nda incelemelerde bulundu
Kırklareli Ticaret Borsası’nda yapılan toplantının ardından Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı ve Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu Dereköy Sınır Kapısı’na hareket etti. Burada bilgi alan Yazıcı daha sonrasında Kırklareli Valisi Mustafa Yaman ve Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu ile birlikte kısa bir ziyaret yapmak üzere Bulgaristan’da bulunan Malko Tırnova’ya kısa bir ziyaret düzenledi. Ziyaret sonrasında Her iki bakan ve beraberindeki heyet Dereköy yakınlarında bir Restorant’ta yemek yiyerek Edirne’ye hareket etti. (Serkan Koçtürk) 
   

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here