Yatılı Okulların Öğretmenlerine Seminer verildi.

7
Kırklareli Milli Eğitim Müdürlüğü, Yatılı Orta Öğretim (Lise) okullarında Nöbet Tutan belletici Öğretmenlere 3 Günlük seminer düzenledi. 
HABER MERKEZİ
Kırklareli Milli Eğitim Müdürlüğü, Yatılı Orta Öğretim (Lise) okullarında Nöbet Tutan belletici Öğretmenlere 3 Günlük seminer düzenledi. 
Seminer Kırklareli Atatürk Lisesi kütüphanesinde yapıldı. Semineri, öğretmenlere meslektaşları verdi. Kırklareli İmam Hatip Lisesi, Fen Lisesi, Mimar Sinan Mesleki Teknik ve Anadolu lisesi Yatılı okullarının Yatakhanelerinde Nöbet tutan belletici öğretmenlere yurtlarda ne gibi sorunlarla karşılaşacakları, karşılaştıkları sorunlara nasıl çözüm üretecekleri, yönetmelikteki mevzuatlar anlatıldı. 
Öğretmenlerin sorunlarının da konuşulduğu seminerde, sorunlar ve istekler, Milli Eğitim Bakanlığına Rapor halinde bildirilecek. Seminerde Öğretmenlerin Ortak sıkıntısı olarak öğrencilerin sağlık problemleri olduğunda ne yapmaları gerektiği öne çıkan konular arasında yer aldı, Her Yatılı okulda bir sağlık görevlisinin bulunması gerektiği bununda, Bakanlık tarafından ele alınması gerektiğini dile getirdiler. Seminer’de konuşulan diğer önemli madde de Yatılı okullarda en büyük sıkıntılardan biri olan personel yetersizliği Öğretmenler; “ yatılı okullarda personel sayısı çok az nöbetlerde öğrencilerle ilgilenirken aynı zamanda yatakhanenin diğer problemleri, Öğrencilerin sağlığı gibi konular ile de biz ilgileniyoruz bunun böyle olmaması, sağlık personeli, temizlik personeli, yatakhanelerin diğer görevlilerinde eksikliklerin giderilmesi, bizim de nöbet tutarken daha çok öğrencilerle ilgilenmemiz gerekiyor.” Dediler. (Selçuk Vurucu)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here