“Yaşlıların Taşıma Ücreti’ni Devlet karşılamalı”

0
* Kırklareli Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Ali Fuat Şeker; “65 yaş ve üstü insanlarımızın taşıma ücretini devlet karşılamalıdır” dedi.
HABER MERKEZİ
Kırklareli Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Ali Fuat Şeker, 65 Yaş Üstü Vatandaşlara Toplu taşıma araçlarının ücretsiz olmasının Birliğe yük olduğunu, bunun Devlet tarafından karşılanması gerektiğini dile getirerek açıklamalarda bulundu. 
Başkan Şeker açıklamasında; “Esnaf ve Sanatkârlarımızın yasalardan kaynaklanan bir takım sıkıntıları var. Bizlerde bu yasaların, mevzuatların yeniden düzenlenmesini istiyoruz. Ulaşımdaki en önemli sıkıntılarımızdan bir 65 yaş ve daha yaşlı insanlarımızın toplu taşıma araçlarında ücretsiz taşınmasıdır. 65 yaş ve üstü insanlarımız memleketimizde çalışmış, alın teri dökmüş değerli insanlarımızdır. Yaşlılar bizim çınar ağaçlarımızdır, unutmayalım ki bir gün hepimiz yaşlanacağız.
Devletimizin bu konuya el atması çok doğaldır. Ancak bu insanların taşıma ücretini devlet karşılamalıdır. Toplu taşıma araçlarında bedava seyahat edeceklerse bu yaşlılarımızın diğer tüm ihtiyaçları devlet tarafından karşılansın. Bu insanlarımız bu hizmetten faydalanacaksa bunu sektör değil devlet yapmalı. 2015 Nisan Ayı’nda çıkan yönetmelikle Aile Sosyal Politikalar ve Maliye Bakanlığımız ortak bir çalışma ile 6 ay içersinde bir değerlendirme yapıp neticelendireceklerdi.
Temennimiz Hükümetimizin bir an önce kurulup, esnafımızın belini büken bu mevzuatta iyileştirmeler yapılmalıdır. O zaman birbirimize yük olmayacağız, yaşlılarımız daha çok hürmet görecekler, sıkıntılarda çözülmüş olacaktır” dedi. (Selçuk Vurucu)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here