“Yaşlılarımız bizlerin baş tacıdır”

12
* 18-24 Mart tarihleri arasında kutlanmakta olan “Yaşlılara Saygı Haftası” kapsamında açıklamada bulunan AK Parti İl Yönetim Kurulu Yaşlılar Koordinasyonu Başkanı Sebahat Özcan, yaşlıların her zaman saygı duyulacak ve engin tecrübelerinden yararlanılacak insanlar olduğunu ifade ederek; “Yaşlılarımız bizlerin baş tacıdır” dedi.

HABER MERKEZİ
Ülkemizde her yıl 18-24 Mart tarihleri arasında kutlanmakta olan “Yaşlılara Saygı Haftası” kapsamında; AK Parti Kırklareli İl Başkanı Emin Tunç, AK Parti Kırklareli Kadın Kolları İl Başkanı Hazel Yolgiden, AK Parti İl Yönetim Kurulu Yaşlılar Koordinasyonu Başkanı  Sebahat Özcan ve İl Yönetim kurulu Üyesi Aysel Canan, 97 yaşındaki Emine Yavuz’u ziyaret ettiler.
Kırklareli merkez ilçe Yapıcı Apartmanı’nda kızı Sabiha ve Damadı Mustafa Okyay’ın yanında kalan, geçirdiği rahatsızlık sonucu felçli olması dolayısıyla yatalak durumda bulunan Emine Yavuz’u ziyaret etmekten son derece memnun olduklarını  belirten AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi Yaşlılar Koordinasyonu Başkanı Sebahat Özcan, yaşlıların her zaman saygı duyulacak ve engin tecrübelerinden yararlanılacak insanlar olduğunu ifade ederek şunları kaydetti:
“Millet olarak ne mutlu bize ki yaşlılarımızı yük olarak görmeyen, tam aksine onlara imtihanla ve sevgiyle yaklaşmamızı sağlayan bir kültüre sahibiz. Bilgi, beceri ve tecrübeleriyle yol gösteren yaşlılar, millet olarak değerlerimizi bugünlere taşıyan rehberlerdir. “Yaşlılık, yalnızlık ve kimsesizlik ilim ve tecrübe birikimidir” şeklindeki atasözü, Türk adet gelenek ve göreneklerinin yaşlılara bakışını gösteren en iyi yansımasıdır."
Yaşlı denince akla dede gelir, nine gelir, baba gelir, anne gelir. Neden? Çünkü O, senden fazla ömür sürmüştür. Çok şey görmüştür, çok sıkıntı çekmiş, çok acılar yaşamıştır. Onun için sevecen, onun için şefkatli, onun için yufka yüreklidir. Merhamet, sabır, hoşgörü onun değişmez özelliğidir.
O eski topraktır. Bizlerin rahat yaşayabilmesi için kendisini helak etmiştir. Çok çalışmış, çok didinmiştir. Daima vermiş ama hiç almamıştır. Fedakârlık, feragat O’nda zirveye varmıştır. Şimdilerde hatırlanmak, az bir şeyle anılmak ister. Gözleri daima yaşlıdır. Çünkü artık hassaslaşmış, âdeta çocuklaşmıştır. O artık bir duygu selidir. Ne desen dokunur, ne yapsan ağlamak gelir içinden.
O, bilginin, görgünün sembolüdür. Yaşadıkça neler öğrenmiş ve neler görmüştür. Onun içindir ki O, senin için bir danışmandır. Aklını kullan O’ndan fikir al. Söylediklerini uygulamasan bile O’nu sevindir. Düğünlerde, bayramlarda, kandillerde az da olsa bir hediye ile gönlünü al. Al ki, Allah da senden hoşnut olsun.
Başköşede yerini ayır. O sana duacıdır. Elinden artık bir şey gelmez, gözünde de fer kalmamıştır. Kimsesiz, sessiz bir köşede çaresizdir. O seni cemiyete katmış, hiçbir zaman başından atmamıştır. Sen de onu yuvandan ayırma, iyi bak ona.
Bu duygularla tüm büyüklerimizin Yaşlılar Haftasını kutluyor, minnet ve şükran duygularımla yaşam sevinçlerinin hiç kaybolmadığı sağlıklı ve mutlu günler temenni ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.