“Yarışmalarda öğrencilerimizin başarı göstereceğine inanıyorum”

4
* Kırklareli Kültür ve Turizm İl Müdürü Mustafa Akkaya: “Yarışmalarda Kırklarelili öğrencilerimizin başarı göstereceğine inanıyorum” dedi.

HABER MERKEZİ
Kırklareli Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın, ülke genelinde ilköğretim, lise ve dengi okul öğrencileri arasında ”Türk Kültüründe Nevruz” konulu Resim, Şiir ve Kompozisyon Yarışması düzenlediği bildirildi.
Kırklareli Kültür ve Turizm İl Müdürü Mustafa Akkaya, yaptığı açıklamada şunları kaydetti:
“Bakanlığımızı tarafından ülke genelinde ”Türk Kültüründe Nevruz” konulu Resim, Şiir ve Kompozisyon Yarışması düzenledi. Resim dalında ilköğretim okulu 3-4-5, şiir dalında 6-7-8. sınıf, kompozisyon dalında da lise ve dengi okullarda öğrenim gören öğrenciler katılabilecek. Bu yarışmada birinci olana 800 TL, ikinciye 700 TL, üçüncüye 600 TL ve mansiyon ödülüne ise 500 TL para ödülü verilecek.”
Yarışmaya katılacak eserlerin 25 Aralık tarihine kadar okul müdürlerine teslim edilmesi gerektiğini anlatan Akkaya, şunları kaydetti:
“Türk Dünyasının ve dünya tarihinin en eski bayramı olan Nevruz yeni gün, yeni başlangıç olarak tüm insanlığın birlik ve beraberliğini sağlamak, toplumumuzun her kesiminin özellikle de geleceğimizin mirasçıları olan öğrencilerimizin  ve gençlerimizin insan ve doğa sevgisini, hoşgörü ve yardımlaşma duygularının pekiştirilip milli tarihine kültürel değerlerimize sahip çıkarak yetiştirmelerine yardımcı olmaktır. Bu vesileyle bu Kırklarelili öğrencilerimiz ÖSS’de gösterdikleri başarıyı burada da göstereceğine inanarak bu ödülleri kazanacaklarına inanıyorum.” (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here