Yarım saatlik yağış OSB’ye yetti

8
Kırklareli merkez ilçede 20 Haziran 2010 Pazar günü etkili olan sağanak yağış, Kırklareli Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) sele neden oldu.

HABER MERKEZİ

Sağanak yağış, şiddetli gök gürültüsü ve şimşeklerle beraber saat 17.00 civarında Kırklareli’de etkili olmaya başladı. Yağış, Kırklareli OSB’nin olduğu bölgede daha şiddetli olarak kendini gösterirken, OSB’nin girişinde bulunan ve zemin olarak da en alçakta kalan Saray Bisküvi Fabrikası’nı kötü etkiledi.
Fabrika yetkilileri eğer gerekli önlemleri almasaydı, sel suları fabrikaya ciddi derecede zarar verebilecek potansiyeldeydi.
Edinilen bilgilere göre her şiddetli yağışta aynı problem yaşanıyor ve sel felaketinin yaşanmasının sebebi de OSB’nin alt yapısının yetersiz oluşu. Hal böyle olunca Pazar Günü etkili olan yağışın ardından “Kırklareli OSB’ye yatırımcıların ilgi göstermemesinin nedenlerinden biri de alt yapı yetersizliği olabilir” şeklinde yorumlar da yapıldı.
Bölgedeki fabrikaların sel gibi afetlere karşı iyi korunabilmesinin, OSB’nin imajı açısından son derece önemli olduğunu belirten yatırımcılar, bu duruma resmi kurumlarca bir çözüm bulunmamasının halinde OSB’ye ilgi gösterilemeyeceğini ifade ediyorlar. (m.c.)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here