“Yargısız infazlar var”

16
CHP Babaeski ilçe Başkanı Fikri Karaca, kendisine yöneltilen acımasız ve art niyetli eleştirileri cevapladı: ”Yargısız infaz yapılıyor”
CHP Babaeski ilçe Başkanı Fikri Karaca, kendisine yöneltilen acımasız ve art niyetli eleştirileri cevapladı: ”Yargısız infaz yapılıyor”
Şenol Goncagül
CHP Babaeski ilçe başkanı Fikri Karaca, CHP il binasında düzenlenen toplantıda; son zamanlarda gündemi işgal eden yağlı tohumlar seçimleri ile ilgili gelişme ve eleştirileri yanıtladı. Karaca: ”Yargısız infaz edildim” dedi.
Mahkeme değil parti içi tedbir
Yağlı Tohumlar Seçimleri’nde CHP ‘ li listenin çıkarılmasına rağmen, CHP ‘ li isimlerin, ucu AK PARTİ ‘ ye dayanan bir adaya ve listeye destek vermelerinin, parti disiplini açısından kabul edilemeyeceğini belirten Karaca:”En üst kademesinde, AK PARTİ il başkanının bulunduğu bir yapıda, o isme ve listesine su taşıyan, temelini oluşturan seçimlerde, karşı liste çıkarıldı. CHP ‘ li arkadaşlarımıza bu seçimlerde destek vermemiz lazımdı. Bize yakışanı ve gereği buydu. Hilmi Kahraman’a destek verecekseniz, davet edin gelsin CHP ‘ de olsun dedik. İhraç istemi istenen arkadaşlarla konuştuk bunları. Kabul görmedi. Hatta, il genel meclisi üyesi arkadaşımızla anlaştık. Karşı listeden çıkacağını açıklayacaktı. Bekledik, gelmedi. Bu süreçte benim krizi iyi yönetemediğim söylendi. Eleştiriler yapıldı. Pasif kalmakla suçlandım. Olaya genel merkez el koydu. Ne yapılacak ise hepsini yaptık.” dedi.
Hangi şartlarda görev yaptığımı bilmiyorlar
Politikada fazla bir deneyiminin olmadığını, gelen talepler üzerine ilçe başkanlığını kabul ettiğini belirten Karaca: ”Asıl amaç, birilerinin kendilerini göstermeleri, milletvekili adaylığı için ses getirmeleri, kimilerinin de partiye zarar vermeleri için yaptıkları şeylerdi. Bilip bilmeyen eleştirdi, Yargısız infaz yapıldı.” dedi.
Hilmi Kahraman Baykal’a mı gidecekti?
Bir partilinin: ”Hilmi Kahraman, eski genel başkan Deniz Baykal ile görüşmek ve CHP ‘ ye katılmak üzere Ankara’ya gidecekmiş. Böyle bir gelişme oldu mu?” şeklindeki sorusuna cevap veren Karaca: ”Böyle bir şey bilmiyorum ve ihtimal vermiyorum. Hem bizim partimizin yönetimi belli. Kademeler belli. O adrese neden gidilsin ki?” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here