Yapı Kredi Bankası’nın 40 Yıllık Geleneği Kırklareli’ de Gün Yüzüne Çıktı

76
Yapı Kredi Bankası Genel Müdürlüğünün 1974 Yılında geleneksel hale getirdiği “Halk Oyunları ve Köy düğünleri” Temalı Resim yarışması son Yıllarda Unutulmaya yüz tutmuştu.
HABER MERKEZİ
Yapı Kredi Bankası Genel Müdürlüğünün 1974 Yılında geleneksel hale getirdiği “Halk Oyunları ve Köy düğünleri” Temalı Resim yarışması son Yıllarda Unutulmaya yüz tutmuştu. Yapı Kredi Kırklareli şube Müdürlüğü ile bu gelenek tekrardan yaşatılmaya başladı.  Kırklareli Orta Okul Öğrencileri arasında düzenlenen “Halk Oyunları ve Köy düğünleri” Resim yarışması 15 Gün önce başladı. 30 Ekim Perşembe günü saat 14.00’da düzenlenen törenle yarışmada dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Yarışmanın kazananlarına; 1.  Olana Bin 500 Lira Para ödülü ve Katıldığı Okuluna Kütüphane veya oyun parkı, 2. ‘ye bin lira, 3. ‘ye 750 Lira para ödülü verildi. 
 Ödül törenine, Kırklareli Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Yusuf Usta, Yapı Kredi Bankası Avrupa Bölgesi Müdürü Aydın Akkan, Yapı kredi Bankası Trakya şube Müdürü Kahraman Haytal, Yapı Kredi Bankası Kırklareli Şube Müdürü Berk Alter İle Öğrenciler ve yarışmaya katılan Öğrencilerin Velileri katıldı.
Ödül Törenine geçilmeden önce bir konuşma yapan Yusuf Usta;” Yapı Kredi Bankasının 1974 Yılında başlattığı Bu güzel çalışma son zamanlarda unutulmaya başlanmıştı, Yapı Kredi bankası Kırklareli’mizi Pilot Bölge seçerek bu uygulamayı tekrar hayata geçiriyorlar, Bu uygulama için Kırklareli’nin seçilmesi beni çok Onurlandırdı.  Ve Yarışmaya yaklaşık 50 Öğrenci katıldı, Hepsi Birbirinden Güzel resimler çizerek, beni çok etkilediler. Anlatılmak isteneni gerçek manada resim’e döken Öğrencileri ve onları yetiştiren aileleri kutluyorum.” Dedi  
Yarışmanın Ödülleri sahiplerine verildi
Yarışma da Birinci Olan, Atatürk Ortaokulu 8. sınıf öğrencisi Öykü Somer, ikinci olan, İstiklal Ortaokul 8. Sınıf Öğrencisi Fatma Erkek ve Üçüncü Olan, Ahmet Yener Ortaokulu Öğrencisi Arif Balaban Kaptan sahneye davet edildi.  Ödülleri Vermek Üzere, Kırklareli Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Yusuf Usta, Yapı Kredi Bankası Avrupa Bölgesi Müdürü Aydın Akkan, Yapı kredi Bankası Trakya şube Müdürü Kahraman Haytal sahneye çıkarak Yarışmacılara Ödüllerini verdiler. 
Yarışmanın Birincisi Öykü Somer; “Köy Hayatını Çok İyi Bilmiyorum ama düğünlerde bazı köylere gitmiştim ve çok güzel gelenekler olduğunu gördüm. Günümüzde azda olsa bazı gelenekler yaşatılmaya devam ediyor. Bende bir köye gittiğimde geleneksel olan at ile gelin alma, halay kurulmayı görmüştüm ve bundan etkilenerek hayalimdeki “köy Düğünü’nü resme döktüm. Bu yarışmada birinci olarak seçilmekten çok gurur duyuyorum. Bunu bana layık gören herkese ve bu organizasyonu düzenleyen Yapı Kredi bankasına Çok teşekkür ederim.” Dedi (Selçuk Vurucu)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.