Yamaner; “Türklük bizim için şereftir, şereften taviz olmaz”

15
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kırklareli Merkez İlçe Başkanı Kürşad Yamaner, “3 Mayıs Türkçülük ve Milliyetçilik Günü”nü Türklüğün şahlanış günü olarak nitelendirdi.
HABER MERKEZİ
Türklüğün bir şeref olduğunu ifade eden Yamaner; “şereften taviz olmaz” diyerek açıklamasında şunları söyledi;
“Türklüğe hizmet etmiş bütün şahsiyetleri rahmet ve minnet duygularıyla selamlıyor, onların aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyor, Türk aleminin ve ‘Ne Mutlu Türküm’ diyebilen, kendini Türk hisseden herkesin 3 Mayıs Türkçülük ve Milliyetçilik Günü’nü kutluyorum.
3 Mayıs 1944’ü doğuran şartlar ve gelişmeler önemini ve sıcaklığını bugün de korumaktadır. Bugün Türkiye, etnik milliyetçilikleri körükleyen ve Türk kimliğini her fırsatta reddeden bir siyasi anlayışla idare edilmektedir. “Türküm” diyemeyenlerin, Türklük şuurunu sorgulamaya açanların, Türk olmaktan gurur duyanları ırkçılıkla suçlayanların aydın olduğu günümüzde, 3 Mayıs Milliyetçiler Günü’nün önemi bir kat daha artmaktadır. 
3 Mayıs 1944’ü yaşayan yüksek Türklük şuuruna erişmiş Türk gençliği bugünde vardır ve daima var olacaktır. Bugün de unutulmasın ki, gerçek Türkçüler, Milliyetçiler var oldukça, Türkiye bir Türk yurdu olarak kalacaktır. Bizler bu ülküye gönülden bağlıyız, ülkü bayrağını dalgalandırmaktan asla vazgeçmeyeceğiz. Türk Milliyetçileri, fikir ve dava adamı olup, Türk Milletine mensubiyetin gurur ve şuuruna sahip, manevi ve kültürel değerleri özümsemiş, ahlaklı, ilkeli, tutarlı, sevgi ve hoşgörüye sahiptir.
Türk Milliyetçileri şartlar ne olursa olsun ülkemizin birliği, dirliği ve refahı için daima dün olduğu gibi bugün de çalışacaktır. Biz Türk’üz, tarihimize ve en yakın mazimize dayanarak “Türk’üz” der ve bundan haklı bir iftihar duyarız. Türklük bizim için şereftir, Şereften taviz olmaz. Biz kimi zaman Derviş Yunus, kimi zaman Yavuz, kimi zaman surda elinde üç hilal Ulubatlı Hasan’ız.
Rehberi iki cihan güneşi Hz. Muhammed (S.A.V.) kaynağı, İlhami, düsturu Kur’an olan Türküz. Selam olsun Türk adının esir edilmesine karşı dik duranlara. Selam olsun Milliyetçilik bayrağını nesilden nesile aktaranlara.
1944’de kutsal davamızın ateşini yakan Türk büyüklerinin aziz hatırası önünde bir kere daha saygıyla eğiliyor, rahmet ve minnetle anıyorum. Büyük Türk Milletinin 3 Mayıs Türkçülük ve Milliyetçilik Gününü kutluyorum.” (Ufuk Ertop)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here