Yaman; “Yaşlılarımız dün ile bugün arasında köprüdür”

3

HABER MERKEZİ
Kırklareli Valisi Mustafa Yaman 18-24 Mart tarihleri arasında kutlanmakta olan “Yaşlılar Haftası” dolayısıyla yaptığı açıklamasında şunları kaydetti:
“Sahibi oluğumuz değerlerin bugüne gelmesinde büyük katkısı olan, dün ile bugün arasında köprü kuran, kültürümüzü ve değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan büyüklerimize duyduğumuz minnet duygusunun bir nişanesi olarak her yılın 18-24 Mart tarihleri arasını “Yaşlılar Saygı Haftası” olarak kutlamaktayız.
Bugünümüzü borçlu olduğumuz büyüklerimize sahip çıkmak, korumak hepimizin asli görevlerinin başında gelmelidir. Bizleri büyük bir özveri ile yetiştirip bugünlere getiren yaşlılarımız dünün gençleri, bugünün yaşlıları olarak bizim hayatımızda ve gönlümüzde özel bir yere sahiptirler.
Her insan için değişik mana ve önem ifade eden yaşlılık, hayatın çok güzel bir dönemidir. Yaşlılarımız dün ile bugün arasında köprü kuran, kültürümüzü ve değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan en değerli varlıklarımızdır. Bir ömrün büyük bir kısmını topluma ve ülkeye hizmetle geçirmiş sizlerin onuruna yakışır bir şekilde yaşamasını sağlamakla yükümlüyüz. Toplumsal dayanışmanın önemli göstergelerinden birisi, yaşlıların karşılaşabileceği sorunların en aza indirilmesi ve bunların çözümüne ulaşabilme olanaklarının onlara sunulmasıdır.
Bu duygularla değerli büyüklerimizin Yaşlılar Haftasını kutluyor, hayatlarının bundan sonrasını sağlıklı ve mutlu geçirmeleri temennisi ile minnet ve şükranlarımı sunuyorum.” (Savaş Eskici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here