Yamak: “Il Futbol Tertip Komitesi Üyeliğinden de istifa ediyorum”

9
Yamak: “Il Futbol Tertip Komitesi Üyeliğinden de istifa ediyorum”

Kırklareli Süper Amatör Küme’de mücadele eden Babaeskispor’a, Il Futbol Disiplin Kurulu’ndan ceza yağdı. Kulüp Başkanı Mustafa Yamak da bu cezalara büyük tepki gösterdi.

Amatör Süper Ligin 11’inci haftasında ki karşılaşmalarda 100.Yıl Stadı’nda Pazar günü saat: 14.00’te Mandıra Adaspor’u konuk edecek olan Babaeskispor, sakat ve cezalı oyuncularından dolayı zor günler geçiriyor.

Kulüp Başkanı Mustafa Yamak, Babaeskispor Sosyal Tesislerinde bir basın toplantısı düzenledi. Başkan Yamak, toplantıda Babaeskispor üzerine oyunlar oynandığını iddia ederek, şunları kaydetti; “Kırklareli Il Disiplin Kurulu Avukat Erdal Aktarı Başkanlığı’nda 15.12.2009 tarihinde toplanmış, gündeminde bulunan ceza durumlarını görüşmüştür.

06.12.2009 tarihinde Babaeski çim sahasında oynanan Babaeskispor-Vizespor Amatör Süper Lig müsabakasında cezai eylemde bulunan Babaeskispor yöneticisi ve sporcularından; Fikri Karaca (yönetici)’nın, hareketlerine uyan f.d.t’nın 31/2–81/6.maddeleri uyarınca takdiren 22 (yirmi iki) gün (3 maç) hak mahrumiyeti cezası ile cezalandırılmasına, Seyit Ozan Metin’in hareketlerine uyan f.d.t’nın, 31/2–13–81/6.maddeleri uyarınca takdiren 3 (üç) resmi müsabakadan men cezası ile cezalandırılmasına ve Gökhan Necip Aktan’ın hareketlerine uyan f.d.t’nın 31/2–13–81/6.maddeleri uyarınca takdiren 3 (üç) resmi müsabakadan men cezası ile cezalandırılmasına, ayrıca; yönetmeliğin 40/2 maddesi uyarınca Babaeskispor Kulübüne ihtar cezası verilmesine karar vermiştir. Bu verilen kararlar çok ağır ve haksız yere verilmiştir. Bizim aslında oyuncularımızın cezai bir durumu dahi yok, biz burada mağdur duruma düştük. Il Disiplin Kurulunun kararlarını kesinlikle kabul etmiyoruz, gerekli olan itirazımız yapacağız, Babaeskispor üzerine kimse oyun oynayamaz, buna müsaade etmeyiz.

Ben bugünden itibaren Il Futbol Tertip Komitesi Üyeliğinden de istifa ediyorum, böyle karar olmaz. Biz o müsabakada sonunda oyuncumuza kasti tekme atan oyuncuya ve diğer oyunculara zarar gelmesin diye Yönetim olarak elimizden geleni yaptık. Burada hakemlerimize yönelik fiili bir saldırı dahi söz konusu değildir. Kırklarelispor maçı öncesi alınan bu yanlış kararlar çok düşündürücü, Il Futbol Disiplin Kurulundan bu kararların düzeltilmesini talep ediyoruz.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here