Yalcın Özden ve ekibinden keyifli dakikalar

8
*Yılların usta Tiyatro sanatçısı Uğur Böceği Yalcın Özden, Kırklareli Belediye Başkalığı’nın “Kültür Sanat Etkinlikleri” kapsamında “Dünden-Bugün-Yarın” Şarkılı Kabare oyunuyla Kırklareli’de sahne aldı.
 
Uğur  Böceği Yalcın Yalçın Özden Tiyatrosu’nun hazırlayıp sunduğu “Dünden-Bugün-Yarın” Şarkılı Kabare oyunuyla Kırklareli’de ücretsiz sahne aldı. Kırklareli Belediye Başkanlığı “Kültür Sanat Etkinlikleri” Kapsamı’nda ücretsiz olarak 27 Ekim 2014 Pazartesi Günü saat 20.30’da Rektörlük Kültür Merkezi’nde sahnelenen oyuna, CHP Kırklareli Milletvekili Av. Turgut Dibek, Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyasam Kesimoğlu, CHP Kırklareli İl Başkanı Recep Zengin, Kırklareli Belediye Başkan Yardımcıları ve çok sayıda vatandaş izledi. Usta tiyatrocu Yalçın Özden’in yazıp yönettiği, başrollerini Suna Yıldızoğlu ve Uhde Seçil gibi sevilen sanatçıların yanı sıra Buket Bulut, Salih Ünal, Selin Bayraktar ve Ahu Özden’in paylaştığı “Dün Bugün ve Yarın” adlı şarkılı kabare, salonu dolduranlardan büyük alkış aldı.
Ücretsiz olarak sahnelenen oyun “Dün neydik, şimdi ne olduk, yarın ne olacağız?” sorularıyla yola çıkarak geçmişi, bugünü, yarını, şarkılar ve renkli skeçlerle anlatıyor.
*Başkan Kesimoğlu’ndan Teşekkür
Oyun sonunda sahneye gelen Belediye Başkanı Mehmet S. Kesimoğlu, oyuncuları tek tek tebrik ederek sergiledikleri performanstan dolayı oyunculara çiçek verdi.
Kesimoğlu, Yalçın Özden ve gibi usta bir sanatçı ve ekibini Kırklareli’nde ağırlamaktan dolayı büyük memnuniyet duyduklarını belirterek, oyunculara teşekkür etti.
Ayrıca Kesimoğlu, oyunu izlemeye gelen seyircilere de katkılarında
*Çocuklar ‘’Şaban’ın Maceraları’’na Ortak Oldu
 Uğur Böceği Yalçın Özden Tiyatrosu’nun hazırlayıp sunduğu ‘Şaban’ın Maceraları’ isimli tiyatro oyunu Kırklareli Belediye Başkanlığı ‘’Kültür Sanat Etkinlikleri’’ kapsamında ücretsiz olarak Kırklarelili çocuklar için Rektörlük Kültür Merkezinde sahnelendi.
11:00 ve 14:00 saatlerinde sahnelenen oyuna çocuklar büyük ilgi gösterdi.
Oyunu izlemeye gelecek olan çocukları Kırklareli Belediye Başkanlığı araçları okullarından servislerle alırken, oyun sonunda yine çocukların okullarına ulaşımını sağladı.
Tiyatro gösterileri hakkında bir açıklama yapan Kırklareli Belediye Başkanı Mehmet S. Kesimoğlu’’Kırklareli Belediye Başkanlığı olarak sanatsal ve sosyal faaliyetlerin Kentimizde yaygınlaşması gerektiği düşüncesi ile böyle etkinlikler düzenliyoruz. Eğitimin sadece derslerden, sınavlardan ibaret olmadığını düşünüyoruz. Çocuklarımızı hayata hazırlayacak, nasıl bir kişi olacağını belirleyecek olan derslerin yanı sıra sosyal ve kültürel birikimler olduğuna inanıyoruz. Bunun gibi bir çok oyun ile bundan sonra çocuklarımızı buluşturmaya devam edeceğiz” dedi (kadir Sinici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here