Yakıt tasarrufu MOBİL DELVAC 1 ile gerçek oldu

10
Kırklareli’nin Pınarhisar ilçesinde işletmesi bulunan ve 1973 yılından buyana Trakya halkına önemli hizmetlerde bulunan Bayraktarlar Ltd Şti, Mobil Madeni yağlarının Trakya Bölge Distribütörlüğünü yapıyor. Trakya’da tek Trakyalı Madeni Yağ Distribütörü olan Bayraktarlar, aynı zamanda Ticari guruba hitap eden ve Türkiye piyasasına yeni giren Mobil Delvac 1 LE 5W-30 Motor Yağı’nın da Bölge Distribütörü konumunda bulunuyor.
 
HABER MERKEZİ
Silivri’den-Gelibolu’ya kadar uzanan Trakya bölgesinde yıllardır deneyimli ve tecrübeli kadrosu ile hizmet veren Bayraktarlar Ltd. Şti., önemli kampanyalarla Trakya da birçok ilke imza atarak kendinden söz ettiriyor. 
Son olarak  MOBİL DELVAC 1 madeni yağları ile kendinden söz ettiren Bayraktarlar Ltd Şti, 2008 model Mercedes Benz Axor 1840 marka ticari araçta yapılan bir çalışma neticesinde daha önce araçta kullanılan başka bir viskozitede ki motor yağı ile 100 kilometredeki 38 Litre olan yakıt sarfiyatının Mobil Delvac 1 LE 5W-30 Motor Yağı kullanımı ile 100 kilometrede 34 Litre’ye düştüğünü belirten Bayraktarlar Ltd Şti şirketi Sahibi Tarık Bayraktaroğlu şunları kaydetti:
* Mobil Delvac 1 LE 5W-30
“Mobil Delvac 1 LE 5W-30, Dizel Partikül Filtreli (DPF) olanlar dahil olmak üzere modern dizel motorlar için uzun yağ değişim aralığı ve yakıt tasarrufu potansiyeli sağlarken, motor ve emisyon sistemi ömrünü uzatmaya yardımcı olan tam sentetik, üstün performanslı bir ağır hizmet dizel motor yağıdır. Mobil Delvac 1 LE 5W-30, modern düşük emisyonlu motorlarda mükemmel performans sağlamak için son teknolojiyi kullanır. Mobil Delvac 1 LE 5W-30, karayolu taşımacılığı ve arazi tipi madencilik, inşaat ve tarım sektörlerinde bulunan çeşitli ağır hizmet uygulamaları ve çalışma şartları için önerilir.
Mobil Delvac 1 LE 5W-30’un performansı, önde gelen ekipman üreticileriyle gerçekleştirilen geliştirme çalışmaları ve en son yağlama teknolojisinin uygulanmasının bir sonucudur. Bu ürün aynı anda 5W-30 viskozite sınıfında Mercedes Benz Onayı 228.51 ve MB-Onayı 228.5 gerekliliklerini karşılar.
* “Yakıt tasarrufu en üst düzeyde sağlanır”
2008 model Mercedes Benz Axor 1840 marka ticari araçta Mobil Delvac 1 LE 5W-30 Motor Yağı ve Mobilube 1 SHC 75 W-90 Şanzıman ve Diferansiyel Yağlarının üstün performansı başarılı bir şekilde denenmiştir.  
39 EL 127 plakalı Mercedes Benz Axor marka ticari araçta Mobiel Delvac XHP Extra 10W-40 mineral motor yağı ile 30.000 km’de yağ değişimi yapılmaktaydı. Bayraktarlar Ltd Şti. ile araç sahibi Şenol Başol arasında yapılan çalışma neticesinde, yakıt tasarrufu ve daha uzun yağ değişim aralıklarından bahsedilerek 246 bin 460 km’de 39 Litre hacimli motor  yağı Mobil Delvac 1 LE 5W-30 ile 13 Litre hacimli şanzıman ve 11 Litre hacimli diferansiyel yağları ise Mobilube 1 SHC 75 W-90 ile değiştirilerek tam sentetik motor ve dişli yağına geçildi.
Yapılan çalışmalar sonucu, araç ekipman tavsiyesi olan 30.000 km. bakım periyodu içinde daha önce yakıt sarfiyatı 100 km’de 38 Litre iken, Mobil Delvac 1 LE 5W-30 Motor Yağı ve Mobilube 1 SHC 75W-90 tam sentetik yağlara geçiş ile yakıt sarfiyatı 100 km’de 34 Litre’ye düşerek %11 varan yakıt tasarrufu ile 4 bin 284 TL kazanç sağlanmıştır.  
* “Egzoz Sistemleri’nde de koruma sağlıyor”
Yüksek randımanlı, düşük emisyonlu motorlar, motor yağlarından beklenen performans düzeyini çok yükseltmiştir. Dar toleranslı motor tasarımları yağ tüketimini düşürmüş ve bunun sonucunda, düşen katık seviyelerini yükselten yeni yağ ilaveleri azalmıştır. Ara soğutucu ve turbo şarjlar kullanılarak yağ üzerindeki ısıl gerilimler artırılmıştır. Daha yüksek yakıt enjeksiyon basıncı ve gecikmeli yanma zamanlaması verimliliği iyileştirirken, motor sıcaklıklarını, uçuculuğu ve yağın kurum yüklemesini artırır. Mobil Delvac 1 LE 5W-30’un ileri teknolojisi bu ağır koşullarda olağanüstü performans ve PDF’li egzoz sistemlerinde koruma sağlar.
* “Faydaları saymakla bitmiyor”
Yağ koyulaşması, yüksek sıcaklık tortuları, çamur oluşumu, gömlek aşınması, yağ bozulması ve korozyona karşı olağanüstü koruma. Mükemmel aşınma önleyici ve sürtünme önleyici, Viskoziteyi koruyan kesme dayanımı, Çok düşük uçuculuk, Düşük kül seviyesi, Mükemmel düşük sıcaklık özelliklerine sahiptir. 
Daha az aşınma ve uzun motor ömrü, Yüksek sıcaklıkta mükemmel tortu kontrolü, Segman yapışmasına karşı mükemmel koruma, Ağır hizmet ve yüksek sıcaklıktaki çalışma koşullarında viskozite bozulmasını ve yağ tüketimini azaltır, DPF’li (Dizel Partikül Filtresi) egzoz sistemlerinde artırılmış koruma, Yakıt tasarrufu potansiyeli, Geliştirilmiş pompalanabilme ve yağ sirkülasyonu ve İlk çalışma aşınmasına karşı koruma gibi faydaları bulunmaktadır.” (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here