Yağmura rağmen yürüdüler

9
* Hüsamettin Mehmet Ateş Anaokulu öğrencileri Okulöncesi Eğitimi Yılsonu Şenlikleri kapsamında İstasyon Caddesi’nde öğretmenleri ve velileri ile birlikte yürüyerek festival alanına geldiler. Burada öğrencilere çeşitli hediyeler verildi.
HABER MERKEZİ
Kırklareli Hüsamettin Mehmet Ateş Anaokulu öğrenci, öğretmen ve velileri Okul Öncesi Eğitimi Yıl Sonu Şenlikleri kapsamında festival alanına gelerek yürüyüş ve küçük etkinlikler yaptılar.
Anaokulu Müdürü Melek Dinç yaptığı açıklamada; “Okul Öncesi Eğitimi Yılsonu Şenliklerinin amacı Okul öncesi eğitimin güçlendirilmesi ve yaygınlaşmasına katkıda bulunması için toplumun dikkatini çekmek, farkındalık yaratmak, yapılan çalışmaları geniş kitlelere duyurmak ve okul öncesi okullaşma oranını arttırmaktır. Amacımız çocukların kendilerini izlemeye gelen konukları eğlendirme kaygısından çok arkadaşları ile birlikte daha rahat hareket etmeleridir. Çocuklarımızın eğlenerek hoşça vakit geçirmelerini amaçladık. Bu yıl okul öncesi Eğitim Yıl Sonu Şenlikleri tam bir şölen havasında kutlanmaktadır.” dedi.
Okul Öncesi Eğitimi Yılsonu Şenlikleri kapsamında Kırklareli Belediyesi’nin 25. sini düzenlediği Karagöz Kültür Sanat ve Kakava Festivali’nde Hüsamettin Mehmet Ateş Anaokulu öğretmenleri, öğrencileri ve velileri de yer aldı. Minik öğrenciler küçük etkinlikler yaptılar. Öğrencilerin renkli görüntüleri ve etkinlikleri Festival Alanı’nda bulunanların beğenisini kazandı.
Yürüyüş sonrasında dün Kırklareli’nde başlayan sağanak yağış sonrası çocuklar stantların altında yağmurun dinmesini beklediler. Yağmurun hafiflemesi ile birlikte alana gelen servis aracı ile oradan ayrıldılar. Öğretmenler, veliler ve Okul Öncesi Eğitim Çocukları hoşça vakit geçirdiler. (Gülcan Kutlu-Kadir Sinici)
      

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here