Yağlı Tohumların Mısır Kurutma Tesisi yakında hizmette

22
* Kırklareli merkez ilçeye bağlı İnece Beldesi’nde Trakya Birlik’e bağlı
S.S. 250 Sayılı Kırklareli Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi
tarafından yaptırılan “Mısır Kurutma Tesisi ve 3 bin tonluk Çelik
Silosu” yeni alım sezonunda hizmet vermeye başlayacak.

HABER MERKEZİ
Trakya Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifleri Birliği’ne (Trakya Birlik) bağlı olarak faaliyetlerini sürdüren S.S. 250 Sayılı Kırklareli Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi tarafından merkez ilçeye bağlı İnece Beldesi’ne yaptırılan “Mısır Kurutma Tesisi ve 3 bin tonluk Çelik Silo”nun ihalesi 6 Temmuz 2010 Salı günü yapılmış ve ihaleyi Tahıl ve Kurutma Makineleri ve Üretimi yapan Çelik Kardeşler Petrol, Zahire, Tarım, İnş., Taah. ve Tic. San. Ltd. Şti. 400 bin TL bedelle kazanmıştı.
İnece Alım Merkezi’ndeki alanda yapımı tamamlanan Mısır Kurutma Tesisi elektrik aksamlarının tamamlanmasının ardından Nisan ayı içerisinde hizmet vermeye başlayacak. Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Özırmak, Yönetim kurulu Üyeleri Şaban Kula, Abdurrahim Özdağ, İrfan Kütük, Remzi Yasak, Denetim Kurulu Üyeleri Serdar Özbay, Remzi Altıntaş ile Yağlı Tohumlar Kırklareli Müdürü Semih Aygün, Trakya Birlik Teknikeri Birol Konur ile TREDAŞ görevlileri tesinin elektrik tesisatı ile trafosunun yerini belirlemek üzere 11 Ocak 2011 Salı günü saat 14.00’te incelemelerde bulundu.
Yapılan incelemelerle ilgili olarak S.S. 250 Sayılı Kırklareli Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi Başkanı Mustafa Özırmak şunları kaydetti:
“Tarım ve Köyişleri Bakanlığı’nın Kırsal Kalkınma Yatırımlarını Destekleme Projesi kapsamında ilimizde ilk defa “Mısır Kurutma Tesisi ve 3 bin tonluk Çelik Silo” kurduk. Bu tesisimizde saatte 10 ton mısır kurutulabiliyor. İhaleye çıkarttığımız tesisin yapımını 400 bin TL bedelle Tahıl ve Kurutma Makinaları ve Üretimi yapan Çelik Kardeşler Petrol, Zahire, Tarım, İnş., Taah. ve Tic. San. Ltd. Şti. aldı. Yapılan sözleşme ile İnece Beldemizdeki Daimi Alım Merkezi Alanımıza bu tesisi yaptık. İnşası tamamlanana tesisimizin bugün burada elektrik tesisatı ile trafonun konulacağı yeri belirlemek üzere Kooperatif Üyelerimiz, Müdürümüz ve Elektrik Teknikerleri ile incelemelerde bulunuyoruz. Elektrik tesisatının tamamlanmasının ardından tesisimiz Nisan ayı içerisinde hizmet vermeye başlayacak.” (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here