Yağışlı ve soğuk hava geri döndü

5
Ilık bir kış ayı yaşayan Kırklareli Mart ayına girmesiyle birlikte kar yağışı etkili oldu. Yağışlar Kırklareli Kent Merkezinde yağmur şeklinde görülürken Bulgaristan’a açılan Dereköy Sınır Kapısı’nda kar kalınlığı 3,  Demirköy ilçesinin Mahyatepe mevkinde 5, Kofçaz ilçesinde ise 1 santimetreye ulaştı.

 

 

HABER MERKEZİ
Ilık bir kış ayı yaşayan Kırklareli Mart ayına girmesiyle birlikte kar yağışı etkili oldu. Yağışlar Kırklareli Kent Merkezinde yağmur şeklinde görülürken Bulgaristan’a açılan Dereköy Sınır Kapısı’nda kar kalınlığı 3,  Demirköy ilçesinin Mahyatepe mevkinde 5, Kofçaz ilçesinde ise 1 santimetreye ulaştı.  Dereköy’de bazı vatandaşlar, kar yağışıyla kar topu oynayarak Mart ayında yağan karın keyfini yaşadı. Bulgaristan’a ulaşımın sağlandığı Dereköy Sınır Kapısı yolunda ise araç sürücüleri, zor anlar yaşadı. Karayolları 15. Şube Şefliği ekipleri, Dereköy Sınır Kapısı, Kofçaz ve Demirköy ilçelerinde kar küreme çalışmalarını sürdürüyor.
Hava sıcaklığının yüksek kesimlerde sıfırın altında 1, merkezde ise 3 derece ölçüldüğü Kırklareli’de, kar yağışının 11 Mart Salı gününe kadar sürmesi bekleniyor.  Kar yağışının, Çanakkale, Bursa, Balıkesir, Bilecik ve Eskişehir’de de etkili olması beklenirken, çarşamba ve perşembe günleri kıyı kesimler hariç yurdun tamamına yakınını etkisi altına alacağı tahmin ediliyor.
* Soğuk hava terk ediyor
Soğuk hava bugünde etkili olduktan sonra Kırklareli’yi terk ediyor. Hafta sonu Balkanlardan gelen soğuk ve yağışlı hava dalgasının etkisi altına giren Kırklareli’de bugün Kırklareli’ni terk etmesiyle birlikte hava sıcaklığı Çarşamba günü 10 derecenin üzerine çıkması bekleniyor. Kırklareli’de bugün beklenen en yüksek hava sıcaklığı 5 derece olurken en düşük hava sıcaklığı ise 0 derece olması bekleniyor. Kırklareli’de bugün yağışların kar şeklinde görülecek. (Savaş Eskici-Kadir Sinici)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here