Yağışlı hava Cumartesi Pazarı’nı vurdu

40

HABER MERKEZİ
Kırklareli merkez ilçede kurulan Cumartesi Pazarı’nda bu hafta nerdeyse sadece pazarda tezgah açan Pazarcılar vardı. Sabahın erken saatlerinden itibaren tezgahlarını büyük umutla açan pazarcı esnafı hayal kırıklığı yaşadı. Havanın biraz serin ve rüzgarlı olmasından dolayı vatandaşların Pazara ilgi göstermemesinden dolayı bu Hafta Cumartesi Pazarı boştu.
İşlerinin her geçen gün daha kötüye gittiğini belirten pazarcı esnafı; “Sizde görüyorsunuz pazarda nerdeyse pazarcıdan başka kimse yok. En kötü pazarlardan biri bu hafta, bazı arkadaşlarımız daha siftah bile yapamadı, bazı pazarcı arkadaşlarımızda erken saate tezgahını topladı. Bugün hava rüzgarlı ve biraz soğuk vatandaşlar bu yüzden dışarıya çıkmamayı tercih ettiler. Bizim işlerimiz son aylarda çok kötü yinede vatandaş güzel havalarda dışarıya çıkıp pazara uğruyorlardı biraz olsun pazarı hareketli gösteriyordu, ancak sizde görüyorsunuz bu saatte Pazar boş. Pazarcı arkadaşlarımız tezgahlarını yavaş yavaş toparlamaya başladılar bile.”
Her yemeğin vazgeçilmezi olan Domates’in kilosu 5 kuruş zamlanarak bu hafta Cumartesi Pazarı’nda kilosu 2 Lira’ya çıktı. Patlıcan kilosu 4 Lira’dan, Çarliston Biber kilosu 4 Lira’dan, Salatalık kilosu 3 Lira’dan, Kabak kilosu 2 Lira’dan satıldı. (Kadir Sinici)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here