“Yağışlar gelmeden, ürünlerini teslim edin”

9
* Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Kırklareli Şube Müdürlüğü’ne bağlı bulunan Alım Merkezleri’nde hasat döneminden bu güne kadar 110 bin ton buğday alımı gerçekleştirdi.

HABER MERKEZİ
Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Kırklareli Şube Müdürlüğü’ne bağlı bulunan Alım Merkezleri’nde 22 Haziran 2013 tarihinde başlatılan alımlar kapsamında 110 bin buğday alımı gerçekleştirdi.
TMO Kırklareli Şube Müdürü İhsan Çakır yaptığı açıklamasında; “Kırklareli’de 22 Haziran 2013 tarihinde başlattığımız alımlar kapsamında Kırklareli merkez ilçede 14 bin ton, Kofçaz ilçemizde 5 bin ton, Pınarhisar ilçemizde 18 bin 700 ton, Babaeski ilçemizde 19 bin 700 ton, Lüleburgaz ilçemiz TMO’da 6 bin 300 ton, Lüleburgaz LİDAŞ’ta 12 bin 800 ton, Ahmetbey Beldemizde 11 bin 200 ton, Vize ilçemizde 6 bin 200 ton ve Saray7da 15 bin 700 ton olmak üzere toplamda 110 bin ton buğday alımı gerçekleştirdik.
Alımların ilk günlerindeki yoğunluk şu günlerde azaldı. Alımlar Ramazan Bayramı arifesine kadar Randevulu Sistem ile devam edecek. Bayramdan sonra da kurumumuza ürün arzı olursa aynı şekilde Randevulu Sistem ile alımlarımız sürecek. Tamamı ile açık alana alım yapıldığı için yağışların başlaması ile alım işlemlerimizde zorlanacak. Bu nedenle TMO’ya ürün vermek isteyenlerin bir an evvel Randevu alarak ürünlerini teslim etmeleri önem arz etmektedir.
Randevulu Sistem ile Hububat Alımı Trakya Bölgesi’nde tuttu. Üreticiler ve diğer kesimler Randevulu Alım Uygulaması’ndan memnun oldukların dile getiriyorlar. Önümüzdeki yıllarda da Randevulu Alım Uygulamamız devam edecek.” (Savaş Eskici)

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here