Volkan Can “Zor bir kura çektik”

8
“Ziraat Türkiye Kupası Türkiye’yi Kucaklıyor" sloganı ile bu yıl 52.’si düzenlenen Ziraat Türkiye Kupası 2. Tur Müsabakaları kurası, dün saat 14.00’te Ataköy Milli Olimpiyat Komitesi Olimpiyat Evi’nde çekildi.
HABER MERKEZİ
“Ziraat Türkiye Kupası Türkiye’yi Kucaklıyor" sloganı ile bu yıl 52.’si düzenlenen Ziraat Türkiye Kupası 2. Tur Müsabakaları kurası, dün saat 14.00’te Ataköy Milli Olimpiyat Komitesi Olimpiyat Evi’nde çekildi.
Çekilen Kuralar sonucunda Trakya’nın profesyonel Futbol ligindeki Kırklarelispor Turgutluspor ile eşleşti. Zorlu bir Kura çekilmesi ayrı bir düşünce ve maçın deplasmanda olması ayrı olarak yorumlandı.  
Yayıncı Kuruluş A Haber’den canlı yayınlanan kura çekiminde, 1. Tur’dan yükselen 40 takım ile Spor Toto 2. Lig’de mücadele eden 36, PTT 1. Lig’de mücadele eden 19 ve Spor Toto Süper Lig’de Avrupa Kupaları’na katılmayan 13 takım yer aldı. Toplam 108 takımın katıldığı Ziraat Türkiye Kupası 2. Tur Müsabakaları kura çekilişinde 54 takım seri başı oldu ve diğer 54 takım ile eşleşti.
Ziraat Türkiye Kupası 2. Tur Müsabakaları 24-25-26 Eylül tarihlerinde tek maç eleme usulüne göre oynanacak ve 54 takım 3. Tur Müsabakalarına katılmaya hak kazanacak.
3. Tur Müsabakaları kurasına 27 takım seri başı olarak katılacak ve diğer 27 takım ile eşleşecek. 3 Tur Müsabakaları 29-30-31 Ekim tarihlerinde tek maç eleme usulüne göre yapılacak.
4 Tur Müsabakaları kurası, 3. Tur’dan yükselen 27 takım ile Spor Toto Süper Lig’de Avrupa Kupalarında mücadele eden 5 takımın katılımıyla çekilecek. Kura çekiminde 16 takım seri başı olacak ve diğer 16 takımla eşleşecek. 32 takımın katılımı ile oynanacak 4 Tur Müsabakaları 3-4-5 Aralık tarihlerinde tek maç eleme usulüne göre oynanacak.
Ziraat Türkiye Kupası 5. Tur Müsabakaları, 8’i seri başı toplam 16 takımın çekilen kurada eşleşmesi ile 17-18-19 Aralık tarihlerinde yapılacak. Tek maç eleme usulüne göre oynanacak karşılaşmaların ardından 8 takım grup aşamasına yükselecek.
Grup Müsabakaları, 4’er takımdan oluşan 2 grup halinde çift devreli lig usulüne göre yapılacak. 
4 takımın seri başı olarak dağıtılacağı kura çekimi ile belirlenmiş 2 grupta 4’er takımla çift devreli lig usulüne göre oynanacak. Eşleşmeler seri başı sistemine göre belirlenecek ve seri başı 4 takım kura çekimi ile gruplara eşit olarak dağıtılacak. Diğer 4 takım da yine kura ile eşit olarak gruplara ayrılacak. 
Oynanan müsabakaların ardından gruplarında ilk iki sırayı alan 4 takım ise, çapraz eşleşme yöntemi ile yarı finalde mücadele edecek. Çift maç eleme usulüne göre oynanacak karşılaşmaların ardından kazanan iki takım Ziraat Türkiye Kupası Final mücadelesinde karşı karşıya gelecek.
Çekilen kuralar sonrasında Kırklarelispor Başkanı Volkan Can şunları dile getirdi;“Aslında zorlu değil denk bir kura ama gönül isterdi ki daha alt liglerden bir takım ile oynamak. En azından maçımızı içeride oynasaydık yine farklı olurdu. Ciddi bir maç trafiğine gireceğiz. Hafta sonu evimizde oynayacağız sonrasında Turgutluya gideceğiz bir daha ki hafta sonu ise Hatayspor maçı oradan oraya zor bir periyot olacak. İnşallah bundan yüzümüzün akı ile çıkarız. Kadromuzun geniş olması avantaj olabiliri ancak uzun yolculuklar her zaman zor oluyor. Bu zorlu dönemde oynamayan Futbolcu kardeşlerime de iş düşecektir herkesin  hazır olması gerekiyor” dedi.( Serkan Koçtürk)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here