Vizespor’un “Amigo Egemen’i” var

13
“Önce Vizespor’lu, sonra da Fenerbahçeliyim.Vizespor ve amigoluk bende bir yaşam biçimidir. Mahalle takımı bile olsa, bizde sevda pazara kadar değil, mezara kadardır” diyor zıpkın amigo Egemen Aykanat.

 

 

Vize’nin eski il genel meclisi üyelerinden Sadık Aykanat’ın oğlu Egemen Aykanat, Vize ilçe merkezinde genç ve başarılı bir sigorta acentesi olarak çalışıyor. Vize O’nu:”Amigo Egemen” olarak tanıyor asıl. Bu tanınmış amigo ile biz de bir “Vizespor açılımı “ yapalım istedik.

“Fenerliyimdir” diyor amigo Egemen.Ekliyor ardından da:”Ama, Vizespor sevgisi, çok daha önce gelir. Vizespor bizim için bir yaşam biçimidir. Olmazsa olmazımızdır. Yanık sevdamızdır. Vizespor’un attığı o her golün ardından gelen haykırışlar, bizim türkülerimizdir. Düğünlerimizdir.” Diyor.

“Bizim 80 kişilik bir Vizesporlu grubumuz var” diyor Egemen. “Deplasman, yerli saha dinlemez, her maçımızda yoklamamızı alır, eksiksiz takımın yanında oluruz” diyor. Vize Belediye Başkanı Selçuk Yılmaz’ın kulüp başkanlığını yaptığı ve halen Süper Amatör’de top koşturan Vizespor’un, bu yıl geçen sezona oranla daha kötü bir durumda bulunduğunun altını çizen Egemen:”İlk yarıyı 7. sırada  bitirmemiz kimseyi yanıltmasın!Biz geçen senede zirvede bitirdik sezonu.İkinci yarı için önemli transferlerimiz olacak. Hem sonra, takım iyi giderken yanında olup ta, kötüye gittiğinde terk etmek bizim racona terstir. Delikanlılıkta yazmaz bunu. Mahalle takımı bile olsak, pazara kadar değil de, mezara kadar Vizesporumuz’un yanında kalırız. Bu sayede bir çok gencimiz kahvehane köşelerinden kurtuldu. Spora ve sağlığa kulaç attılar. Bu büyük bir nimettir. “ diyor. (Ş.G./A.D.)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here