“Vize’nin suyu hem bol, hem çok temiz”

7
Kırklareli’nin Vize Belediyesi İçme-Kullanma Suyu Şebekesi’nden, İnsani Tüketim Amaçlı Sular Hakkında Yönetmelik Hükümleri gereğince, denetim izlemesi kapsamında alınan su numuneleri analiz sonuçları temiz çıktı.
HABER MERKEZİ
Konu ile ilgili gazetemize açıklamada bulunan Belediye Başkanı Selçuk Yılmaz; “Vize İlçemizin içme-kullanma suyu belediyemiz ekipleri tarafından düzenli olarak klorlanmakta ve Vize İlçesi Toplum Sağlığı Merkezi Çevre Sağlık Teknisyenliğince her sabah rutin olarak klor ölçümleri yapılmaktadır. Yapılan bu ölçümler Sağlık Bakanlığı tarafından kontrol edilmektedir. Yine 3 Ayda bir İlçemizin çeşitli bölgelerinden düzenli olarak su numunesi alınıp kimyasal ve bakteriyolojik tahlilleri yaptırılmaktadır. Ayrıca 6 Ayda bir ise İstanbul Refik Saydam Hıfzıssıhha Merkezi Başkanlığı tarafından yine çeşitli bölgelerden su numuneleri alınarak çok detaylı tam analiz yapılmaktadır” dedi.
Başkan Yılmaz açıklamasının sonunda, hafta içinde İstanbul’da gerçekleştirilen tam detaylı analiz sonuçlarına göre içme suyumuzun sağlıklı olduğunun bir kez daha belgelendiğini belirterek, Vize’lilerin evlerinde bulunan çeşmelerinden rahatlıkla su içebileceklerini de sözlerine ekledi. (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here