Vize’nin artık “Kale Mahallesi” var

14
Kırklareli’nin Vize ilçesinde “Sokak Sağlıklaştırma Projesi”nin gerçekleştirilmesinin ardından mahallenin önceki ismine yeniden kazandırılması hedeflenmişti. 
HABER MERKEZİ
Vize Belediye Başkanı Selçuk Yılmaz; 01 Haziran 2012 tarihinde gerçekleştirilen Haziran Ay’ı Meclis Toplantısı’nda oy birliği ile karara bağlanarak 28 yıllık aradan sonra  Mimar Sinan Mahallesi’nin isminin yeniden “Kale Mahallesi” olarak değiştirildiğini belirterek şunları kaydetti:
“Aradan 28 yıl geçmesine rağmen Vizeliler Kale Mahallesi ismini zaten hep yaşatmışlardır. Her  türlü sohbette Mimar Sinan Mahallesi yerine “Kale Mahallesi” kelimesini telaffuz etmişlerdir. Mahalle Muhtarımız  Adnan Gülaçar’da mahalleden gelen bu yönde ki teklifler üzerine özverili çalışmalarda bulunarak konunun Meclis Toplantısı’na getirilmesine büyük katkı sağlamıştır. Mahalle halkıyla tek tek görüşerek açıklamalarda bulunmuş ve toplam 384 adet imza toplanmıştır. Kendisine bu çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Bizler Belediye olarak sokak ve caddelerimize “5 no.lu”, “6 no.lu” şeklinde isimler vermekteyiz. Bu uygulama artık Dünya’nın her yerinde böyle yapılmaktadır. İstisnai durumlar haricinde bu rakamsal uygulamalara devam edeceğiz. 28 yıl aradan sonra mahallemize yeniden “Kale Mahallesi” ismini kazandırmış olmak bizim için büyük mutluluktur.” (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here