Vize’deki Keman Dinletisi dinleyenleri mest etti

25
Kırklareli’nin Vize Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından Halk Eğitimi Merkezi Toplantı Salonu’nda Keman Dinletisi düzenlendi. 
      
HABER MERKEZİ
Keman Dinletisi’ne; Vize Kaymakamı Murat Duru, İlçe Milliği Eğitim Müdürü Harun Tam, Vize Hem Müdürü İsmail Sağlam, Pınarhisar Hem Müdürü İbrahim Ergin, Okul Müdürleri ile vatandaşlar katıldı.
Programda konuşan Vize Kaymakamı Murat Duru; “Çocuklarımız için yapılan bu güzel etkinlikte emeği geçen tüm ekibe huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Yoğun ders programları ile yorulan çocuklarımıza bu tür sosyal ve kültürel etkinliklerle biraz olsun rahatlamak gerekmektedir. Ayrıca küçük yaşta aldıkları müzik bilgisi ve enstrüman çalma eğitimi de ileriki yıllarda hayatlarına ayrı bir anlam katacaktır. Ben onların heyecanlarını gözlerinden okuyorum. Sözlerimi daha fazla uzatmadan minik kalplerin heyecanlarını paylaşmak ve onları dinlemek istiyor, herkese sevgi ve selamlarımı sunuyorum” dedi.
Konuşmaların ardından öğrenciler tek tek ve beraber olarak sahne alarak birbirinden güzel parçaları kemanları ile çaldılar. Öğrencilere Cumhuriyet İlk ve Orta Okulu Müzik Öğretmeni Özgecan İşbilen gitar çalarak eşlik etti. Programın sonunda Cumhuriyet İlk ve Orta Okulu Müzik Korosu sahne aldı. Koronun seslendirdiği hareketli parçalar ile dinleyiciler coşkulu anlar yaşadılar. Program sonrasında Vize Kaymakamı Murat Duru, öğrencileri tek tek kutlayarak onların sevinçlerine ortak oldu ve birlikte fotoğraf çektirerek bu anı ölümsüzleştirdiler. (Savaş Eskici)
      
      
      
      

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here