Vize’de “Proje Yazma Eğitimi” yapıldı

7
Merkezi Tekirdağ’da olan Trakya Kalkınma Ajansı’nın 2013 yılı Proje Teklif Çağrısı İktisadi Kalkınma, Sosyo Ekonomik Kalkınma ve Küçük Ölçekli Altyapı Mali Destek Programları kapsamında, düzenlediği "Proje Yazma Eğitimi" Vize Belediyesi’nin ev sahipliğinde yapıldı.
HABER MERKEZİ 
07-08-09 Ocak 2013 tarihlerinde 08.30 ile 17.30 saatleri arasında Vize Belediyesi Konferans Salonu’nda verilen eğitimler kapsamında; Proje Yazma nedir, Analiz Ve Planlama, Proje Kurgusu, Başvuru Formlarının Hazırlanması, Mantıksal Çerçeve Planı ve Bütçe Oluşturulması konusunda teorik ve pratik bilgiler verildi. 
Eğitimlere Belediye personeli ve ilçedeki kamu kurum ve kuruluş temsilcilerinin yanı sıra Çakıllı, Kıyıköy, Sergen, Pınarhisar, Çerkezköy ve Saray’dan toplam 40 kişi katıldı. 
Eğitimin bazı bölümlerine katılan Belediye Başkanı Selçuk Yılmaz; “Trakya Kalkınma Ajansı’nın belirli merkezlerde düzenli olarak yaptığı Proje yazma eğitimlerinin Belediyemizde de gerçekleştirilmesi, ilçemizde proje yazma pratiğinin gelişmesine olanak sağlamaktadır. Verilen bu teorik eğitimlerin ardından katılımcılardan beşerli gruplar oluşturularak, farklı toplantı salonlarında uygulamalar ve fikir üretme toplantıları yapılmıştır. Düzenlenen bu eğitimlere aktif olarak katılan katılımcılar sertifika almaya hak kazanmıştır. Ben eğitime katılan tüm arkadaşlara ve eğitim süresince değerli bilgilerini bizimle paylaşan Eğitimci Gökçe Ahi’ye ve Trakya Kalkınma Ajansı Uzmanı Berkay Habiboğlu teşekkür ederim” dedi. 
Trakya Kalkınma Ajansı Uzmanı Berkay Habiboğlu ise; “Proje yazma eğitimleri Trakya Kalkınma Ajansı tarafından farklı il ve ilçe merkezlerinde düzenlenmeye devam edecektir” dedi. (Savaş Eskici)
      
 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here