“Vize sorununu çözülmesi lazım”

9
* Kırklareli Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan, Bulgaristan Başkonsolosluğu ve Yunanistan Konsolosluğu’nu ziyaret etti.

HABER MERKEZİ
Kırklareli Belediye Başkanı Cavit Çağlayan, Bulgaristan’ın Edirne Başkonsolosluğu ve Yunanistan’ın Edirne konsolosluğunu ziyaret etti. Çağlayan yaptığı açıklamasında, Bulgaristan başkonsolosluğu ve Yunanistan konsolosluğunda görüşmeler yapmak üzere Edirne’ye geldiğini söyledi.
Bulgaristan’ın birçok belediyesiyle kardeş şehir ilişkileri olmasına rağmen Yunanistan’la böyle bir ilişkileri olmadığını bu yüzden Yunanistan’ın Edirne konsolosu Paraskevi Tzeveleki ile bu konuda görüşme yaptıklarını ifade eden Çağlayan, şunları kaydetti:
“Bulgaristan ilişkilerimiz olmasına rağmen Yunanistan’la bu tür ilişkilerimiz yok, Yunanistan’ın Edirne konsolosu Tzeveleki’ye bu konuyu ilettik. Konsolos Tzeveleki, Mart ayında birlikte gidilip bir bağlantının yapılabileceği yönünde görüş bildirdi. Bulgaristan Başkonsolosu Vilço Markov’la da vizelerle ilgili görüştük. Son aylarda bir sıkıntı var. Sıkıntının kaynağını öğrenmek istedik. Çok tatmin edici bir cevap alamadık. Trakya’dan vize isteyenler, Bulgaristan’da iş mi arayacak, orada mı kalacak? Bunu anlamıyoruz. Başkonsolos esnek ama vize konsolosu daha ağır basıyor galiba. Bunun çözülmesi lazım.” (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here