Vize Meslek Yüksekokulu’na “Bina” müjdesi

29
Kırklareli Üniversitesi Genel Sekreteri Ergün Erbay’ı 11 Ocak Salı Günü;
Kırklareli Üniversitesi Lüleburgaz Meslek Yüksek Okulu inşaatını yapan
Karine İnşaat firması sahipleri Cüneyt Barsbay ve Sedat Böngü ziyaret
etti.

HABER MERKEZİ

Kırklareli Üniversitesi Genel Sekreteri Ergün Erbay, 2 Ağustos 2010 tarihinde başlayarak 15 Aralık 2010 tarihinde sona eren 5 katlı Lüleburgaz MYO binası hakkında bilgiler verdi. Erbay; 6 Bin 50 m2 kapalı alana sahip olduğunu, 3 Bin öğrenci kapasiteli olup içerisinde Elektrik ve Bilgisayar Laboratuarı, Grafik Çizim ve Dikiş Atölyesi, Kütüphane, 14 adet Öğretim Elemanı Odası, toplam 19 derslik ile 100 kişilik Konferans Salonu bulduğunu kaydetti. Erbay, Lüleburgaz MYO binasını zamanında tamamlayarak Üniversitenin hizmetine sunan Karine İnşaat Firması’na teşekkür ederek memnuniyetini dile getirdi.
* Bir benzerinden Vize’ye de yapılma müjdesi
Erbay Vize Meslek Yüksek Okulu’nun (MYO) geçici olarak başka bir okulda Eğitim-Öğretim gösterdiklerini, 2012 takvim yılı içerisinde Lüleburgaz MYO merkezi derslik inşaatının bir benzerinin de Kırklareli merkeze bağlı Vize İlçesine yapılacağının müjdesini verdi.
KLÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Aykaç’ın çalışmaları ve çabaları sonucu 2012 Eğitim-Öğretim yılında yeni binalara geçmeyi hedeflediklerini söyleyen Erbay, Rektör Aykaç’a da teşekkür etti. (ue)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here