Vize Derbisi’nde gülen taraf Vize Spor oldu

22
23 Aralık 2012 Pazar günü oynanması gereken ancak sahada meydana gelen buzlanma nedeniyle ertelenen Vize Derbisi oynandı.
HABER MERKEZİ
Kırklareli 1. Amatör B Grubu’nda mücadele eden ilçemizin iki güzide ekibi Vize Spor ile Acar Spor, 17 Ocak 2013 Perşembe günü saat 12.00’de semt sahasında karşı karşıya geldiler. Karşılaşmayı Kırklareli bölgesi hakemlerinden Barış Turhan, Ender Nazlım ve Egemen Görgün üçlüsü yönetirken, buzlanma nedeniyle ertelenen maç bu defada yağmur nedeniyle ağırlaşan zeminde zor şartlar altında oynandı.
Geçtiğimiz hafta sonu Lüleburgaz’da oynadığı İstasyon Spor maçında altın değerinde 2 puan bırakan Vize Spor, şampiyonluk yolunda büyük önem taşıyan Acar Spor maçına oldukça hızlı başladı. Maçın ilk dakikalarında Acar Spor kalesini ablukaya alan Vize Spor, hiç beklemediği bir anda Acar Spor’un kazandığı serbest vuruştan yediği golle şaşkına döndü. Golün hemen ardından toparlanan Vize Spor’lu oyuncular, santranın ardından gelişen atakta Mert Biçer’in ayağından bulduğu golle skoru 1-1’e getirdi. Sonraki dakikalarda yeniden Acar Spor kalesine yüklenen Vize Spor, Mert Biçer ve Sinan Mencik’in ayağından bulduğu gollerle skoru 3-1’e taşıdı. İlk devre bu sonuçla tamamlanırken, maçın ikinci yarısında ise takımlar zemin şartlarının ağırlığı ve şiddetli lodos nedeniyle etkisiz bir futbol sergilediler. Maç sonuna kadar başka gol olmayınca Vize Derbisini 3-1 Vize Spor kazandı. 
Bu sonuçla Pazar günü aldığı beraberliğin ardından 1 puan farkla liderliği Demirköy Spor’a kaptıran Vize Spor, erteleme maçını kazanarak 2 puan farkla yeniden liderlik koltuğuna oturdu. Vize Spor önümüzdeki Pazar günü saat 12.00’de kendi sahasında Kaynarca Genç Spor ile karşılaşırken, Vize Acar Spor ise yine Vize’de Kent Spor ile saat 14.00’te karşılaşacak.   

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here