Vize Belediyesi’nin Dev Projesi için imzalar atıldı

11
Kırklareli’nin Vize Belediyesinin en büyük ve en önemli projelerinden birisi olan, Otel ve Kültür Merkezi Binası Yapım İşi için Belediye İhale Komisyonu Üyeleri ve Firma Yetkilisi tarafından imzalar atıldı. 
HABER MERKEZİ
Kırklareli’nin Vize Belediyesinin en büyük ve en önemli projelerinden birisi olan, Otel ve Kültür Merkezi Binası Yapım İşi için Belediye İhale Komisyonu Üyeleri ve Firma Yetkilisi tarafından imzalar atıldı. 
Sözleşmenin imzalanmasının ardından açıklamada bulunan Belediye Başkanı Selçuk Yılmaz;
“Bu projenin yapılması, tarih mirasımızla, yöresel yemeklerimizle, (Cittaslow) Sakin Şehir unvanımızla, ilçemizin son yıllarda artan turizm kapasitesinin daha fazla artmasını ve ayrıca düşük olan ilçemiz yatak kapasitesinin de yükselmesini sağlayacak ve daha fazla yerli ve yabancı turist gelmesinin önünü açacaktır. Çünkü Vize artık sadece yerli değil, yabancı turistlerin de dikkatlerini çeken ve uğrak yeri haline gelen bir kent olmuştur. 
Her geçen gün gelişerek kendi kimliğini bulma yolunda ilerleyen ilçemizin farklılığını ortaya koyacak, her türlü spor aktivitesinin yapılabileceği aynı zamanda Konaklama, Yemek, Davet, Konferans, Sinema ve Tiyatro gibi faaliyetlerin de yapılabileceği yaklaşık 14.000 metre karelik bir alanda dev Bir Otel ve Kültür Merkezini, İlçemiz Mehmet Akif Mahallesi Acı Çeşme Caddesi üzerinde bulunan 259 ada 36 parselde yapıyoruz. Bu amaçla hazırladığımız ve ihale ettiğimiz projemizde Yarı Olimpik Kapalı Yetişkin ve Çocuk Yüzme Havuzu, Düğün ve Davet Organizasyonları, Konaklama, Restaurant, Cafe, Sinema ve Tiyatro Salonu, Fitness Center, Sauna, Welness Spa, Restoran, Lobi ve 4’ü suit olmak üzere toplam 35 oda ile 75 kişilik konaklama kapasitesi olan otel bulunmaktadır. Ayrıca, bina çevresinde bulunan yaklaşık 9 bin metrekare yeşil alanda ise Tenis, Basketbol, Voleybol, Futbol Antrenman Sahaları, Koşu Parkurları, Çay Bahçeleri, Temalı Bahçeler, Çocuk Oyun Alanları, Pasif Rekreatif Dinlenme Alanları ve 60 araçlık Otopark bulunacak.
İhaleyi kazanan Mufa İnşaat ve Sanayi Anonim şirketiyle sözleşme imzaladık ve 27.09.2013 tarihinde işyeri teslimi yapacağız. Firma Ekim ayı içerisinde (Kurban Bayramı ertesi) işe başlayacak ve sözleşmeye göre iş yeri tesliminden itibaren 550 gün içerisinde inşaatı tamamlayarak bize teslim edecek. İhaleye 5 firma katılmış olup, 4.290.000 TL’ teklifiyle Mufa İnş.ve San.Tic.A.Ş. ne kalmıştır” dedi. (Faruk Ceylan-Erdoğan Şendir)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here