Vize Belediyesi ”Üretken Belediyeler Proje Yarışması”na katıldı

11
Mahalli İdareler Araştırma ve Geliştirme Derneği (MİARGED) tarafından
her yıl düzenlenen ”Üretken Belediyeler Proje Yarışması’na” bu yıl
Vize Belediyesi de katıldı.

HABER MERKEZİ

Belediyeleri proje üretmeye teşvik etmek, üretilen projelerin kamuoyu ve diğer belediyelerle paylaşılmasını sağlamak amacıyla düzenlenen yarışmada belediyelerin ürettiği projeler ortaya konarak tüm mahalli idarelerce paylaşılıp diğer belediyeler tarafından da ülke genelince uygulanabiliyor.
“Ziraat Bahçesi Atatürk Açık Spor Tesisi Projesi” ile yarışmaya katılan Vize Belediyesi “Hayal Ettik-Gerçekleştirdik” başlıklı sunumunda projenin plan ve tasarımından uygulama aşamalarına kadar birçok konuda açıklayıcı bilgilere yer verdi. Proje yerinin tasarımından önceki hali ile planlama aşamasında çizilen maket resimler ve projenin hayata geçirilmesinin ardından oluşan olağanüstü güzellikte ki görüntülere kadar birçok resim ile süslenen proje, yarışmaya katılmak üzere MİARGED’e gönderildi.
Yarışma; Çevre ve Alt yapı Projeleri, İyi Yönetim Projesi, Sosyo Ekonomik ve Kültürel Projeler olmak üzere üç kategoride düzenlenecek. Yarışmada başlamış ve uygulanmakta olan veya sonuçları alınan projeler yarışmaya katılabilecek ve yarışma sonucunda yapılan değerlendirmelerle dereceye giren projeler ödüllendirilecek. Yarışma sonuçlarının Şubat Ay’ı içersinde açıklanması bekleniyor. (cs)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here