Vize Belediye Başkanı Balkı; “Seçim endişesi yaşayarak hizmet yapılamaz”

8
Gazetemiz Genel Koordinatörü Hacer Gökkaya ve Malkara Yeni Emek Gazetemizin Yazı İşleri Müdürü Faruk Ceylan Vize Belediye Başkanı Sedat Balkı’yı makamında ziyaret ettiler.
HABER MERKEZİ
Gazetemiz Genel Koordinatörü Hacer Gökkaya ve Malkara Yeni Emek Gazetemizin Yazı İşleri Müdürü Faruk Ceylan Vize Belediye Başkanı Sedat Balkı’yı makamında ziyaret ettiler.
Belediye Başkanı Sedat Balkı ziyaret sırasında Vize ve Vize’nin öncelikli sorunları ile ilgili konuştu. Balkı, önceki dönemde başlayan ve bitirilemeyen alt yapı çalışmalarının bir an evvel bitirilebilmesi için çalışmaların devam ettiğini, ardından üst yapı çalışmalarına başlanacağını belirterek, Vize’nin çehresini değiştirmek için onlarca projenin hazır olduğunu, bu projeleri hayata geçirmek için Belediye ekiplerinin mesai mefhumu gözetmeden çalıştıklarını ifade etti. 
Başkan Sedat Balkı işyerleri ve kahvehanelerin önüne çıkarılan malzemeler ile iskemleler konusunda halkın şikâyetlerini değerlendirdiklerini ve esnafın kaldırım üzerine çıkardıkları dolap, kasa vs. malzemeler ile kaldırımlar üzerine çıkardıkları iskemlelerde müşterilerine çay servisi yapan kahvehanelerin önüne iskemle ve malzeme çıkartılmasını yasakladıklarını söyledi.
Başkan Balkı konu hakkında şu açıklamada bulundu;
“Kaldırımların işgali konusunda vatandaşlarımızdan her gün şikâyetler alıyorduk.  Vatandaş işgal sebebiyle kaldırımları kullanamadıklarını, ana caddede yürümek zorunda kaldıklarını ifade ederek şikâyetlerde bulunuyordu. Biz de Belediye Meclisi olarak yaya kaldırımlarının işgal edilmemesi için aldığımız kararla kaldırım işgalini sonlandırdık.  Bundan böyle esnafında, kahvehanelerinde dükkânlarının bulunduğu kaldırımların üzerine malzeme ve iskemle çıkarılması Belediye Meclis kararımız ile yasaklandı. Vatandaşımız aldığımız bu karardan memnun. Memnuniyetlerini bizlere ziyarette bulunarak bizzat belirtiyorlar. Bazı esnaf ve kahvehane sahibi arkadaşlarımız bu durumdan memnun olmasa da bu uygulamaya alışacaklar. Biz bu uygulamayı yaparken kimseyi ayırmadık, kayırmadık. Kaldırım işgalinde bulunan herkesi istisnasız bu uygulamaya tabi tuttuk. Hepimiz Vize’liyiz vatandaşımızın haklarına saygı göstermek zorundayız. Karşılıklı anlayışla üstesinden gelinemeyecek hiçbir sorun yoktur.
Bu güne kadar bu konuda vatandaşın şikâyetlerinin değerlendirilmemiş olması bizim de vatandaşın isteklerine cevapsız kalacağımız anlamına gelmez. Ben Belediye Başkanı Sedat Balkı olarak Vize halkına hizmet için bu koltuktayım. Siyaset değil hizmet yapmak istiyorum. Bu makamlar siyasi makamlar olduğu için genelde durumu idare etmek tercih edilir. Ancak ben belirttiğim üzere asla siyaset yapmak niyetinde değilim. Yarın seçilirim ya da seçilmem ama bu süreçte radikal olarak nitelenecek kararlar almak zorunda da kalsam da halkıma hizmetten asla taviz vermem.  Seçim endişesi yaşayarak hizmet yapılamaz. Esas olan halkın talepleri doğrultusunda hizmet sunarak vazifeyi layıkıyla yapmaktır.” 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here