Vize “6. Tarih ve Kültür Festivali” yarın start alıyor

2
Bu yıl 21-22-23-24 Temmuz 2011 tarihlerinde 6.’sı düzenlenecek olan Vize Tarih ve Kültür Festivali’ne artık 1 aydan az bir süre kaldı. Vizeliler tarafından her yıl merak ve heyecanla beklenen Festival bu yılda adından çok söz ettirecek.
HABER MERKEZİ 
Vize Belediyesi, Tarih ve Kültür Festivali’nin 6.yılında da Vizelilere unutulmaz günler yaşatacak. Geçtiğimiz yıl Festivalimizi renklendirmesi amacıyla görüşmeler yapılan ancak yoğunluğu nedeniyle Festival programında yer alamayan Ziynet Sali, bu yıl önceliği Vize ilçemize verdi. “Amman Kuzum”, “Çarpıyor Kalbim”, “Çukulata” ve “Zordur Oğlum” şarkılarıyla Ziynet Sali 23 Temmuz 2011 Cumartesi akşamı 6. Tarih ve Kültür Festivali’nin ağır toplarından biri olacak.
Yine bu yılki festivalin ağır toplarından bir başkası ise Aşkın Prensi olarak tanınan ünlü sanatçı Hakan Altun olacak. 22 Temmuz 2011 Cuma gecesi Hakan Altun’un söyleyeceği “Hani Bekleyecektin”, “Ağlamak Yok Yüreğim”, “Çıkmazlardayım” ve “Nefesimsin” şarkılarıyla Trakya’nın kalbi Vize’de atacak. 
Geçtiğimiz yıl anlaşma yapmasına rağmen özel işleri nedeniyle festivale katılamayan Haluk Levent “Vize Akşamları Bir Başka Oluyor” diyerek; “Akdeniz Akşamları”, “Bir Gece Vakti”, “Bu Aşk Burada Biter” ve “Dağlar” şarkılarıyla Haluk Levent 24 Temmuz 2011 Pazar gecesi sevenleri ile buluşacak.
Vize Belediye Başkanı Selçuk Yılmaz, festivalin daha da renklendirilmesi amacıyla çalışmalarını aralıksız olarak sürdürdüklerini belirtirken, programda yapılacak olan eklemeleri ileriki günlerde duyuracaklarını belirtti. Yılmaz, daha önceden açıkladığı “Vize Yıldızını Arıyor” adlı bir Ses Yarışması’nın da programa bambaşka bir boyut kazandıracağına inandığını dile getirdi. (s)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here