“Vilayet Meydanı’ndaki çalışmalar Sonbahar’da başlayacak”

6
Kırklareli Belediye Başkanlığı tarafından “Kentsel Dönüşüm Projeleri” kapsamında yürütülen çalışmalar arasında yer alan Vilayet Meydanı’ndaki yapılacak olan Düzenleme Çalışmaları Sonbahar’da başlanması planlanıyor.
HABER MERKEZİ
Kırklareli Belediye Başkanı Av. Cavit Çağlayan, Vilayet Meydanı’ndaki çalışmaları 2012 yılı programına aldıklarını ve Belediye Meclisi’nde önümüzdeki aylarda görüşüleceğini söyledi.
Vilayet Meydanı’ndaki yapılacak olan Düzenleme Çalışmaları’nın Sonbahar’da başlanacağı müjdesini veren Çağlayan, belediye olarak bu yılı son derece yoğun geçireceklerini vurguladı.
Çağlayan; “Kent merkezinde oluşan fiziki sıkıntılara çare olmak, vatandaşların sosyal anlamda daha rahat ve güzel ortamlara kavuşturmak için Kentsel Dönüşüm Projelerine devam ediyoruz. Kırklareli’de görsel anlamda kente güzellik katacak her hangi bir meydan bulunmamasından yola çıktık ve Vilayet Meydanı için ayrıca bir çalışma yapmıştık. Bu çalışmalar kapsamında Vilayet Meydanı’nın düzenlenmesi projesi 2012 performansımıza aldık. Bütün çalışmalar yapıldı. Önümüzdeki aylarda Belediye Meclisi’nde görüşülecek ve meclis üyelerimizin de fikirleri alınacak. Meclis’ten çıkmasının ardından sanıyorum bizim Vilayet Meydanı’ndaki düzenleme çalışmalarımız Sonbahar’ı bulacak. Ancak çalışmaların sonuçlanmasının ardından Vilayet Meydanı yeni görünümüne kavuşacak” dedi. (u.e.)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here